У Луценка підозрюють 24 українські IT-компанії у відмиванні сотень мільйонів доларів

Придніпровський районний суд міста Черкаси частково задовольнив клопотання слідчого Генеральної прокуратури та заарештував майно 24 українських IT-компаній

Depo.Гроші
20 жовтня 2017 14:41
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить рішення суду від 6 жовтня 2017 року, передає Depo.ua.

Згідно з матеріалами справи, ГПУ підозрює зазначені компанії в отриманні незаконного доходу і відмиванні коштів в сумі близько 350 млн доларів, отриманих від імпорту електронних товарів і послуг.

За даними слідства, компанії отримували прибуток за електронні ігри та іншу аудіовізуальну продукцію після чого виводили гроші за кордон через мережу фіктивних і проміжних підприємств.

Також обвинувачені завищували обсяги одержуваного прибутку в звітності, щоб легалізувати і вивести за кордон так звані "брудні гроші".

Крім того, прокуратура звинувачує підозрюваних у легалізації коштів, отриманих від надання громадянам доступу до ігор у віртуальному казино "Парі-Матч" в спеціально обладнаних закладах, через термінали поповнення рахунків, а також через інтернет-сайти (як відомо, гральний бізнес заборонений в Україні-ред.).

Але і це ще не все. Фігуранти справи перенаправляли отриманий прибуток на територію Росії, використовуючи при цьому заборонені Національним банком України платіжні системи. Зокрема, гроші переправлялися через такі системи, як Interkassa, Wallet one/Єдиний гаманець, Paymega, Webmoney, Яндекс.Гроші і QIWI Wallet.

Нагадаємо, 18 жовтня 2016 року Україна заборонила діяльність всіх російських платіжних систем.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.