У «ЛНР» і «ДНР» почав процвітати «економічний туризм»

У підконтрольних бойовикам «ЛНР» і «ДНР» широкої популярності набув «економічний туризм»
Depo.Гроші
20 листопада 2014 14:43
ФОТО: depo.ua
У «ЛНР» і «ДНР» почав процвітати «економічний туризм»
У «ЛНР» і «ДНР» почав процвітати «економічний туризм»

Як пише Slon.ru, населення «ЛНР» і «ДНР», яким через параліч банківської системи недоступні українські пенсійні та соціальні виплати, викручується як може. Широкої популярності набув «економічний туризм» - група людей збирає банківські картки шахтарів, яким нараховується зарплата, і за комісію 200-400 гривень знімає гроші в Харківській області, підконтрольній Києву, - там, де працюють банки, передає ДеПо.

Подібним чином роблять пенсіонери: їдуть в міста, що відносяться до України, переоформлюють собі пенсію та соціальні виплати і спокійно повертаються на територію невизнаної республіки. Іноді і влада «ЛНР» і «ДНР» підкидає своїм громадянам по 1,8 тисячі гривень, називаючи це тимчасовою пенсією. Хоча не ведеться облік, кому була видана ця пенсія, але у населення на руках завжди є деяка сума готівки. Тому дрібні підприємники - ринковики, маленькі продуктові магазини - все ще працюють. Значна частина продуктів в «ЛНР» і «ДНР» російського походження, оскільки поступово проходить заміщення товарів українських виробників.

Як повідомляв ДеПо, в окупованому місті Стаханові Луганської області пенсіонерам не варто розраховувати на виплати від терористів - контролюючі місто бойовики визнали, що грошей для виплат у них немає.