У Криму підвищили прожитковий мінімум: до Росії не доріс

Рада міністрів Республіки Крим встановила розмір прожиткового мінімуму на одну особу в III кварталі 2014 року на рівні 5786 рублів (1700 грн)
Depo.Гроші
11 листопада 2014 15:50
ФОТО: depo.ua
У Криму підвищили прожитковий мінімум: до Росії не доріс
У Криму підвищили прожитковий мінімум: до Росії не доріс

Відповідну постанову прийнято в ході засідання Ради міністрів Криму, передає ДеПо.

Вирахування величини прожиткового мінімуму за III квартал 2014 року здійснено на підставі споживчого кошика і даних Кримстата про рівень споживчих цін на продукти харчування та індексів споживчих цін на продукти харчування, непродовольчі товари та послуги за липень, серпень і вересень 2014 року, повідомила міністр праці та соціальної захисту РК Олена Романовська.

Зокрема, прожитковий мінімум основних соціально-демографічних груп складатиме: для працездатного населення - 6211 рублів (1800 грн), для пенсіонерів - 4780 рублів (1400 грн), для дітей - 5884 рублів (1730 грн).

Разом з тим прожитковий мінімум в Російській Федерації за III квартал цього року склав 8086 рублів (2370 грн) на душу населення.

«Невисокий рівень прожиткового мінімуму в Криму обумовлений тим, що ціни на основні продукти харчування на півострові набагато нижче, ніж в регіонах, які входять в ту ж умовну групу», - пояснила Олена Романовська.

Міністр також підкреслила, що встановлений розмір мінімуму не вплине на якесь фінансове забезпечення.

Відзначимо, що прожитковий мінімум в Україні на сьогоднішній день складає 1218 грн.

Також нагадаємо, що після анексії Росією Криму ціни на продукти харчування на півострові виросли в рази, особливо на медичні препарати.