У Криму будуть відбирати у приватників об'єкти культурної спадщини

Проголошена Путіним влада Криму зможе викуповувати історичні пам'ятники і об'єкти культурної спадщини, що перебувають у приватній власності
Depo.Гроші
12 листопада 2014 12:11
ФОТО: depo.ua
У Криму будуть відбирати у приватників об
У Криму будуть відбирати у приватників об'єкти культурної спадщини

Відповідні поправки до закону про примусовий викуп стратегічних об'єктів на території республіки внесли депутати Держради Криму, передає ДеПо з посиланням на ТАСС.

«Йдеться про деяких власників, які зникли, їх немає зараз на території республіки і вони не виходять на зв'язок. Цей закон дає право на роботу по цих об'єктах, - повідомив раніше журналістам голова парламенту Криму Володимир Константинов. - Якщо з'ясується, що хтось із власників володіє об'єктом, який може бути віднесений до культурної спадщини, то ми власнику повертаємо гроші, які він заплатив».

Зміни до закону також дають право владі примусово викуповувати об'єкти, визнані соціально важливими для Криму. Зокрема, за словами Константинова, це може стосуватися колишніх будівель дитячих садків, які перейшли за різними схемами у приватну власність.

Нагадаємо, регіональний закон «Про особливості примусового викупу стратегічних об'єктів у Криму» депутати Державної ради республіки в остаточному читанні ухвалили 8 серпня 2014 року. Він закріплює процедуру вилучення об'єктів з приватної власності за умови виплати відповідної компенсації власникам.

Одним із перших випадків застосування закону став примусовий викуп у державну власність компанії «Кримавтотранс».