У київських супермаркетах розповіли про обмеження на продаж продуктів

У деяких супермаркетах Києва введені обмеження на продаж соціально значимих продуктів. Зокрема, на «гарячій лінії» мережі магазинів «Сільпо» підтвердили, що такі обмеження діють у Києві та інших містах.
Depo.Гроші
25 лютого 2015 17:04
ФОТО: depo.ua
У київських супермаркетах розповіли про обмеження на продаж продуктів
У київських супермаркетах розповіли про обмеження на продаж продуктів

В середньому можна придбати не більше двох пляшок соняшникової олії, двох пакетів гречки, 3 кг борошна та 3-5 кг цукру, повідомляє «РБК-Україна», передає depo.ua.

«Список таких товарів і обмеження по кількості або вазі у різних магазинах нашої мережі може дещо відрізнятися. Адміністрація кожного магазину визначає чіткий перелік. Такі обмеження пов'язані з нестабільною курсовою політикою, через що подорожчала доставка продуктів, не кажучи вже про імпортні товари», - сказали на «гарячій лінії» в «Сільпо». А в мережі магазинів Novus повідомили, що товари, у тому числі соціально значимі, з обмеженням до 20 кг на кожну позицію ще можна замовити за умови доставки кур'єром додому.

«Наразі за умови кур'єрської доставки, а вона подорожчала з 30 грн до 40 грн у межах Києва, ви зможете замовити, наприклад, ті ж 20 кг цукру або 20 кг гречки. За кожен кілограм замовлення понад 50 кг доведеться доплатити відповідно. Вартість самовивозу такого замовлення становить 12 грн. Що ж стосується роздрібної торгівлі, то тут адміністрація магазину приймає рішення.

Так, обмеження, наприклад, «не більш двох пляшок соняшникової олії» застосовується до акційних товарів, які продають зараз зі знижками. Тому такі обмеження можуть застосовуватися до соціально значимих товарів», - пояснили у Novus.

На «гарячій лінії» магазину «Фора» заявили, що «офіційного рішення про введення обмежень на продаж соціально значимих товарів не приймалося». Водночас оператор підтвердила, що споживачі звертаються з аналогічними питаннями.

«Ми рекомендуємо звертатися покупцям на «гарячу лінію» нашої мережі за інформацією про конкретний магазині, зазначивши адресу та перелік продуктів, до яких адміністрації магазинів застосовують обмеження. Ми збираємо таку інформацію щодо кожного із магазинів. А потім її уточнюємо. Кожен конкретний запит вивчається до трьох днів, після чого ми надаємо інформацію покупцеві з поясненням тих чи інших причин», - повідомили в «Форі».

У касі магазину «Фуршет» розповіли, що покупка соціально значимих товарів, зокрема соняшникової олії або гречки, обмежується купівлею «на один чек», водночас офіційного повідомлення на інформаційному стенді про введення обмежень на купівлю товарів у цьому магазині поки немає.

Нагадаємо, що курс долара в обмінних пунктах України сьогодні, 25 лютого, досяг у купівлі 34 гривні, у продажу - 39.