У Києві озброєні рейдери засіли на території ПрАТ «АТЕК»

22 листопада на територію ПрАТ «АТЕК» увірвалися близько 100 озброєних чоловіків з символікою батальйону «Азов», змусивши співробітників покинути робочі місця, і знаходяться на підприємстві донині. В адміністрації «АТЕК» дані дії охарактеризували як рейдерство
Depo.Гроші
28 листопада 2014 15:43
ФОТО: depo.ua
У Києві озброєні рейдери засіли на території ПрАТ «АТЕК»
У Києві озброєні рейдери засіли на території ПрАТ «АТЕК»

Про це на прес-конференції заявили співробітники приватного акціонерного товариства.

За словами головного акціонера ПрАТ «АТЕК» Андрія Нагребельного, кілька років долю підприємства вирішували суди і розпорядники, що ще більше заганяли «АТЕК» в боргову яму. У 2013, коли у підприємства з'явився новий власник, виникла надія нормалізувати ситуацію, при тому, що близько 70% будівель та споруд знаходилося і знаходиться в аварійному стані, а зі станкопарку в наявності було тільки 1600 (10%) одиниць техніки.

Власники звернулися до кредитора, щоб підписати мирову угоду - це дало б можливість погасити всі борги перед державою і відновити виробництво сільгосптехніки.

«Були плани відновити підприємство в якості промислового гіганта і перепрофілювати частину потужностей на ремонт бойової техніки для армії. Також ми закінчили проект з використання гуртожитків, що належать заводу з метою тимчасового розселення біженців зі Східної України», - розповів Нагребельний.

Але цим планам не судилося відбутися: 15 вересня на підприємстві почалася процедура санації і з'явився новий санатор.

«За нашою інформацією він представляє донецький клан пана Ємельянова та пана Татькова, які під час свого правління захопили контроль над найважливішими державними справами, в тому числі, над процедурами банкрутства стратегічних підприємств. 22 листопада ми отримали рейдерську атаку за допомогою судового механізму і закону про банкрутство. На підприємстві з'явилася група озброєних людей з санкцією на обшук, підписаною начальником управління МВС Київської області Вадимом Трояном. Ці люди були одягнені в уніформу з символікою батальйону «Азов» і нібито забезпечували порядок та безпеку співробітників під час обшуку. При цьому жодного співробітника підприємства під час обшуку не було, охорону також попросили покинути територію. Сьогодні ми маємо на підприємстві близько 100-150 озброєних людей, які досі нібито забезпечують подальші слідчі та оперативні дії», - повідомив головний акціонер ПрАТ«АТЕК».

Його слова підтверджує директор спорткомплексу «АТЕК» Лариса Іллєнко. За її інформацією обшук проводився з порушенням усіх норм, включаючи моральні.

«У охорони підприємства відібрали зброю, один з співробітників «Азова» кидався на мене з ножем і просто викинув мене з території спорткомплексу. Нас нахабно викинули, при тому, що ми півтора року по крупинках створювали, відновлювали цей об'єкт. Він був соціальним, діти тренувалися безкоштовно. Вони, до речі, в цей час якраз перебували в спорткомплексі, тренувалися, і дітей теж вигнали. З багатьма з них трапилася істерика, вони подумали, що військові дії почалися вже в Києві», - розповіла Іллєнко.

На думку керівника штабу Української військової організації Володимира Волкова, в Києві розігрується сценарій захоплення промислових об'єктів.

«Захоплений «АТЕК» - підприємства з 27 га території, які обнесені високим парканом, що знаходиться біля вузлової залізничної станції і поруч зі злітною смугою заводу «Антонов». Ще один завод захоплений біля аеропорту «Жуляни», в незрозумілому стані знаходиться аеропорт «Гостомель». Це підтвердило нашу оперативну інформацію про те, що в Києві будуть захоплювати заводи для формування баз підготовки якихось дій. Яких - незрозуміло», - заявив він.

Що зараз відбувається на території ПрАТ «АТЕК» та спорткомплексу власникам невідомо, оскільки їх на робочі місця як і раніше не пускають.