У Києві вартість проїзду в деяких маршрутках підскочила до 6 гривень

У Київській міській державній адміністрації погоджено підвищення тарифів на проїзд у маршрутних таксі міста до 5-6 грн п'ятьом перевізникам
Depo.Гроші
10 лютого 2015 18:47
ФОТО: depo.ua
У Києві вартість проїзду в деяких маршрутках підскочила до 6 гривень
У Києві вартість проїзду в деяких маршрутках підскочила до 6 гривень

Про це йдеться у відповіді Департаменту транспортної інфраструктури КМДА від 4 лютого ц.р. на інформаційний запит УНІАН, передає depo.ua.

«Наразі у виконавчому органі Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) погоджено підвищення тарифів на проїзд у маршрутних таксі до 5,0 - 6,0 грн п'ятьом перевізникам (ТОВ «Союз-Авто», ФО-П Гусак І.М., ФО-П Овчиннікова А.М, ТОВ «Кийтранс-2005», КП «Київпастранс»)», - йдеться у відповіді.

У Департаменті повідомляють, що, відповідно до постанови Кабінету міністрів України №1548, Київській міськдержадміністрації не надано повноважень щодо «встановленню тарифів» на перевезення пасажирів автомобільним транспортом, який працює в режимі маршрутного таксі.

Таким чином, тарифи на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі відносяться до сфери «вільних цін і формуються перевізниками, виходячи з попиту та пропозицій на ринку перевезень».

Водночас у департаменті звертають увагу, що тарифи на проїзд у маршрутних таксі розраховуються відповідно до методики, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв'язку України.

«Основними чинниками, які впливають на розмір тарифу на перевезення, є елементи прямих матеріальних витрат, а саме: заробітна плата, вартість пального, вартість матеріалів та запасних частин, вартість шин та акумуляторних батарей. Відповідно до пункту «б» зазначеної методики, перегляд рівня тарифів повинен здійснюватись у зв'язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, що не залежать від господарської діяльності перевізника, у тому числі в разі зміни вартості пального більш ніж на 10% », - йдеться у відповіді департаменту.

Однак у відповіді транспортного департаменту не повідомляється перелік маршрутів, на яких погоджено підвищення тарифів.

Разом з тим, у комунальному підприємстві «Київпастранс» повідомили, що обслуговують 36 маршрутів міста, по яких курсують маршрутні таксі підприємства. З них тариф на проїзд пасажирів підвищили тільки на 8 маршрутах, які є найбільш витратними, зокрема і через зростання ціни на пальне. Підвищення відбулося в межах 0,5-1 грн.

Таким чином, відтепер вартість проїзду зросла на маршрутах «Київпастрансу»: №157 (ст. метро «Петрівка» - вулиця Бальзака) - до 5 грн; №182 (ст. метро. «Нивки» - проспект Свободи) - до 4 грн; №193 (пл. Ленінградська - ж/м Корчувате) - до 4 грн; №220 (вул. Тростянецька - вул. Медова) - до 6 грн; №221 (ст. метро «Дарниця» - вулиця Милославська) - до 3,5 грн; №225 (ст. метро «Дарниця» - ст. метро «Харківська») - до 3,5 грн; №234 (ст. метро «Петрівка» - проспект Алішера Навої) - до 5 грн; №474 (ст. метро «Харківська» - селище Бортничі) - до 3,50 грн.

Як зазначили в «Київпастрансі», на решті маршрутів підприємства проїзд у маршрутних таксі підвищувати поки не планують.

Як повідомляв depo.ua, 7 лютого в Києві почали діяти нові тарифи на проїзд у столичному комунальному транспорті. Так, вартість метро зросла з 2 до 4 гривень, вартість однієї поїздки на автобусі, трамваї, тролейбусі або фунікулері склала 3 гривні. Вартість разового квитка на перевезення міською електричкою, яка працює у звичайному режимі руху, встановлена у розмірі 4 гривень.