У Києві зростає попит на квартири в новобудовах

За даними столичного агентства нерухомості SV Realty, в столиці України вперше за останній час в червні 2014 року спостерігалося зростання попиту на купівлю-продаж квартир
Depo.Гроші
24 жовтня 2014 16:54
ФОТО: depo.ua
У Києві зростає попит на квартири в новобудовах
У Києві зростає попит на квартири в новобудовах

Якщо порівняти кількість угод з купівлі житла за травень-червень поточного року, то можна побачити, що в червні продажі агентств нерухомості зросли порівняно з попередніми місяцями.

Ще більш цікавим фактом є те, що ринок первинної нерухомості за показниками продажів впевнено обігнав «вторинку».

Здебільшого покупці придбали квартири в нових будинкахна так званому первинному ринку (796 квартир), на вторинному було придбано близько 500 квартир. Стабільно високим попитом користуються невеликі за площею однокімнатні та двокімнатні квартири, причому вперше попит на двокімнатні квартири обігнав попит на однокімнатні.

Варто також зауважити, що в більшості випадків покупці звертають увагу на метраж майбутньої квартири, а не на кількість житлових кімнат. У процентному співвідношенні на ринку первинного житла продажі двокімнатних квартир склали 48%, 43% припадає на частку однокімнатних і близько 9% на частку трикімнатних і більше.

Вторинний ринок продажів втрачає свою популярність у порівнянні з новобудовами. Останнім часом у новозведених будинках Києва продано квартир втричі більше, ніж на вторинному ринку, і число охочих придбати нове житло зростає з кожним місяцем.

Це пов'язано, зокрема, з тим, що після скандальних історій із недобросовісними забудовниками держава змінила нормативну базу і інвестори тепер надійно захищені.

За повідомленням президента «Київміськбуду» Ігоря Кушніра, більше восьми тисяч вкладників чекають на свої нові квартири на 49 ділянках землі. Будівельники працюють на повну силу, щоб не підвести людей і здати вчасно якісно виконані об'єкти.