В катастрофічній ситуації в економіці лежить провина НБУ та уряду, - експерти

У катастрофічній економічній ситуації винні НБУ і уряд, які свідомо пішли на знецінення втричі валюти. Завал банків не призвів до реформи в банківському секторі - кредитна ставка в 30% це смерть будь-якому розвитку бізнеса
Depo.Гроші
27 серпня 2015 15:58
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє depo.ua, про це йшлося під час круглого столу "Переформатування уряду: зміна вивісок чи початок реформ", у якому брали участь фінансові експерти та політологи.

Як заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, ситуація з фінансами в Україні дуже складна. "Ми бачимо втричі знецінення національної валюти, ми бачимо, що відбувається з банками. Ситуацію з кредитуванням. Але поки що не звільнення голови НБУ, ані прем'єр-міністра я не бачу. Ніхто не піде на такі різкі кроки зараз", - зазначив Карасьов.

Водночас економіст, керівник проекту "Успішна країна" Андрій Блінов звернув увагу на те, що зниження курсу гривні мало зробити економіку України конкурентоспроможною, але цього не сталося.

"У нас великі проблеми з моделлю, яка була обрана урядом. Вона була досить проста: Україна за допомогою девальвації та, в результаті, дешевої робочої сили та Асоціації з ЄС різко збільшує товарний експорт послуг і експорт робочої сили, що буде компенсувати втрату ринку Митного союзу. Криза 2014 року мала компенсуватися допомогою від кредиторів, передусім, МВФ. Після чого мало початися досить швидке зростання економіки за рахунок інвестицій, які мали прийти у 2015 році. Ця модель зазнала краху ще в 2014 році, коли окрім першого траншу МВФ нам більше грошей не дали", - зазначив експерт.