У Кабміні розповіли, скільки Україна заощадила на реверсі

Реверсний газ, придбаний Україною на європейському ринку, обійшовся приблизно на 500 мільйонів доларів дешевше, ніж російське паливо
Depo.Гроші
3 жовтня 2014 11:12
ФОТО: depo.ua
У Кабміні розповіли, скільки Україна заощадила на реверсі
У Кабміні розповіли, скільки Україна заощадила на реверсі

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-службу українського уряду.

«Якщо порівняти ціну газу, яку Україна згідно з реверсними контрактами платить на ринку ЄС, порівняно з ціною, яку пропонувала РФ, приходимо до висновку, що газ, придбаний на європейському ринку, для України обійшовся приблизно на 500 мільйонів доларів дешевше, ніж би ми цей же газ купили у Росії», - заявив міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак.

За його словами, уряд розумів, що Росія відключить газ.

«Нам не вистачає балансу для забезпечення енергетичної системи країни у тих рамках, які були рік тому. Тому ми провели планову підготовку до зими і підписали контракти на реверсні поставки газу», - додав чиновник.

За інформацією «Укртрансгазу», Україна за дев'ять місяців 2014 року наростила реверс газу з Європи майже на 32% до 2,2 мільярда кубометрів. За один тільки вересень з країн Європи Україна перекачала 986 мільйонів кубометрів.

Нагадаємо, експорт газу з Росії у вересні скоротився на 35% до 11,571 млрд кубометрів. 

В останні місяці з'явилися повідомлення від газових компаній Польщі, Словаччини, Німеччини, Австрії та Румунії про те, що російський «Газпром» почав поставляти менше газу, ніж компанії у нього замовляють. 

У вересні британська Financial Times написала, що «Газпром» вирішив обмежити поставки газу Євросоюзу для того, щоб заблокувати реверсні поставки палива Україні, якій він з червня припинив постачати газ і яка за рахунок поставок з ЄС хоче покрити частину газового дефіциту.