В ЄСПЛ кажуть, що арешт російського майна в Бельгії з позовом ЮКОСу не пов'язаний

Європейський суд з прав людини спростував інформацію ЗМІ про зв'язок між рішенням бельгійської влади заарештувати держмайно Росії та позовом компанії "Юкос Юніверсал Лімітед"
Depo.Гроші
18 червня 2015 05:33
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Дождь".

"Сьогоднішнє повідомлення агентства "Інтерфакс", в якому простежується причинно-наслідковий зв'язок між рішенням влади Бельгії і виконанням Росією рішення ЄСПЛ у справі ЮКОСу, є помилковим", - йдеться в заяві суду.

ЄСПЛ стверджує, що умови виконання рішення за позовом ЮКОСа поки обговорюються в комітеті міністрів Ради Європи, в тому числі за участю Росії.

"Інформація про те, що нинішні дії Бельгії засновані на невиконанні Росією рішення Суду у справі ЮКОСа, є невірною", - підсумовують представники ЄСПЛ.

Нагадаємо, раніше російське агентство "Інтерфакс" повідомило, що всі російські установи в Бельгії крім диппредставництв були повідомлені про арешт держмайна Росії за рішенням арбітражного суду від 18 липня 2014 за позовом компанії "Юкос Юніверсал Лімітед". Йдеться про позов екс-акціонерів ЮКОСу на 1,6 мільярда євро, який ЄСПЛ задовольнив ще в липні минулого року.

Агентство писало, що під арешт повинні потрапити активи всіх великих зареєстрованих в Бельгії банків, а також російські представництва та майно архієпископства Брюссельського і Бельгійського РПЦ.