В ЄС пояснили, чому пішли на поступки "Газпрому"

Зміна правил використання трубопроводу OPAL підвищить прозорість доступу до нього, а російський "Газпром" і раніше, при певних умовах, міг використовувати до 100% його потужностей
Depo.Гроші
1 листопада 2016 12:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в представництві Євросоюзу в Україні, коментуючи рішення регуляторного органу щодо газопроводу в обхід України, пише Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Газпром" повинен буде забезпечити доступ третіх сторін шляхом надання потужностей потоку. 50% потужностей OPAL буде регулюватися. Це означає, що ці потужності повинні бути виділені прозоро і недискримінаційно, застосовуючи повний набір положень, відповідно до законодавства ЄС", - пояснили у представництві. 

На думку Єврокомісії, це підвищить прозорість використання трубопроводу OPAL і забезпечить переваги для ефективної роботи на ринку, зокрема, в контексті забезпечення реверсу в Україну, і безпеку поставок.

"Український маршрут продовжує мати першорядне значення для європейської безпеки поставок, а потужностей Nord Stream, які наразі не використовуються, далеко не достатньо, щоб замінити значні обсяги, які споживачі ЄС отримують через Україну", - йдеться в коментарі.

Нагадаємо, раніше Єврокомісія дозволила концерну "Газпром" збільшити завантаження газопроводу OPAL.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.