В ЄБРР прокоментували катавасію навколо "ПриватБанку"

У Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) вважають законним рішення про націоналізацію "ПриватБанку" 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ЄБРР.

Повідомляється, що в 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Національного банку України (НБУ) про націоналізацію "ПриватБанку" на прохання колишніх власників як єдиний метод захисту вкладників банку - українських громадян та підприємств - і збереження стабільності фінансової системи.

"Хоча для цього знадобилося інвестувати близько 160 млрд грн коштів українських платників податків, щоб відновити платоспроможність банку, цей захід забезпечив довгострокову життєздатність "ПриватБанку", захистив гроші мільйонів українських громадян і зміцнив економічний стан країни. У цьому світлі ми вітаємо реформу корпоративного управління "ПриватБанку", очолювану незалежною наглядовою радою, і трансформацію моделі його господарської діяльності, що вже забезпечили підвищення ефективності та стабільності всієї банківської системи", - сказано в повідомленні.

В ЄБРР заявили, що продовжують підтримувати зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектору України, зокрема, шляхом запровадження принципів розсудливого корпоративного управління, і зусилля Міністерства фінансів щодо реформування корпоративного управління в державних банках.

"Важливо, щоб влада продовжувала докладати ці зусилля задля відшкодування збитків колишніми власниками та пов’язаними особами збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України ретельно стежитимуть за подіями в цій сфері", - додали в ЄБРР.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки щоніяк не вплине на його роботу

8 квітня Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк. За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme