У «ДНР» вирішили залишити без виплат пенсіонерів з українською пенсією

Серед донецьких пенсіонерів, охочих отримає соціальну виплату в 1000 гривень від так званої «ДНР», поширюється інформація про те, що ті, хто перереєстрував свої пенсії в Україні, права на виплати від «ДНР» не мають
Depo.Гроші
4 грудня 2014 19:09
ФОТО: depo.ua
У «ДНР» вирішили залишити без виплат пенсіонерів з українською пенсією
У «ДНР» вирішили залишити без виплат пенсіонерів з українською пенсією

«Знайомий пішов у Макіївці за цією «пенсією», вистояв чергу, зайшов, а дівчина за комп'ютером його запитує: «Ви пенсію в Україні переоформили? Я зараз «проб'ю» по базі, подивлюся, якщо переоформили - ми вам ніяких виплат не дамо», - розповів макіївчанин Ігор Желябов, передає ДеПо з посиланням на Сегодня.ua.

Деякі пенсіонери впевнені, що таким чином «ДНР» хоче зменшити список черговиків за соціальними виплатами.

При цьому в «уряді ДНР» кілька разів заявляли про те, що оскільки офіційний Київ відключив непідконтрольні йому регіони від електронної бази даних пенсіонерів, то списки строків доводиться складати наново.

«Нас відключили від реєстру пенсіонерів, а також інших баз даних, - повідомив «віце-прем'єр ДНР» Андрій Пургін. - Тому влада «ДНР» створили свої власні списки пенсіонерів.

Один з таких переписів населення похилого віку в Донецьку пройшов у вересні - тоді у пенсіонерів вимагали окрім паспортів та пенсійних посвідчень надати також довідку з індивідуальним податковим номером (ІПН). Навіщо самопроголошеній республіці українські ІПН, тоді ніхто не пояснив.

На запитання журналістів, чи можливо, що в руках бойовиків опинилися бази даних Пенсійного фонду України, джерела в Донецькій облдержадміністрації відповіли, що таке не виключено. «У інспекторів Пенсійного фонду України, які залишилися працювати на територіях, що непідконтрольні Україні, потенційно є можливість отримати доступ до електронного реєстру ПФУ Донецької області, будівлю якого було захоплено 20-го листопада. Міжливо має місце злом електронної бази даних», - заявили в ДонОГА.

Зазначимо, що в «ДНР» уникають слова «пенсії» стосовно грошових виплат людям похилого віку, наполегливо називаючи їх «соціальна допомога» або «соціальні виплати».

Також відзначимо, що самопроголошена Луганська народна республіка заявила, що виплатила близько 275 млн гривень так званих пенсій і заробітних плат.
Так, за даними прес-служби «ЛНР», з 2 грудня відновлено виплати працівникам освіти.

«В цілому, у вигляді пенсій, соціальних виплат і заробітних плат в ЛНР видано 274, 585 млн гривень. Гроші отримали 163 697 мешканців республіки», - повідомили в «ЛНР».

Як повідомляв ДеПо, днями ватажки «Донецької народної республіки» видали указ про початок виплати пенсії. Згідно з цим «документом» так звані Пенсійний фонд, Міністерство фінансів і Міністерство праці та соціальної політики «ДНР» мають почати з 1 грудня 2014 видачу соціальних виплат пенсіонерам.
За віком та по інвалідності 1-ї та 2-ї групи будуть платити 1000 гривень, по інвалідності 3-ї групи - 900 гривень.

 

 

Мітки: ДНР, пенсия