В "ДНР" придумали, як отримувати грошові перекази з Росії

Жителі самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР) почали приймати і відправляти платежі
Depo.Гроші
8 квітня 2015 08:52
ФОТО: depo.ua

Оскільки фінансових інститутів в "республіці" немає, окупаційна влада Донецька організували цілу схему з відправлення грошей за участю системи грошових переказів "Анелік" і російських банків, зокрема "Промсвязьбанку" і "Транскапіталбанку", передає depo.ua з посиланням на РБК.

З 31 березня відділення "Центрального республіканського банку" в Донецьку почали пропонувати послугу з отримання та відправки грошових переказів в Росію. "Поки система працює в тестовому режимі. Незабаром можна буде отримувати грошові перекази з країн СНД", - пояснила РБК заступник "міністра фінансів ДНР" Оксана Таран.

Отримання жителями "ДНР" грошей організовано за спеціальною схемою, в якій задіяні російські компанії. Грошовий переказ здійснюється через систему "Анелік", яка належить російському банку "Анелік.РУ".

Максимальна сума - 15 тис. руб, комісія - 2% від суми.

В якості місця отримання платежу відправник повинен вказувати не Донецьк, а офіс компанії ТОВ "Банкоматіка" в Ростові-на-Дону, зазначається в інструкції по відправці з Росії, яка була розміщена на сайті "Міністерства фінансів ДНР" (потім публікація була знята, уточнює видання). Через годину після відправлення грошей з Росії готівку можна отримати в одному з відділень Центрального республіканського банку (ЦРЛ) ДНР", підтвердили два жителі Донецька, які скористалися цією послугою.

Компанія "Банкоматіка", отримавши доручення на переказ, повідомляє про нього в "ЦРЛ ДНР" і просить видати певну суму конкретній людині, розповів агентству співрозмовник в "уряді" "ДНР". "Готівкові гроші для переказів не возять кожен день через кордон. Кожна зі сторін видає гроші зі своєї каси, а за підсумками місяця будуть проводитися взаємозарахування", - пояснив він.

На сайті "Мінфіну ДНР" був розміщений список пунктів відправлення переказів в Москві і 56 регіонах. Деякі адреси пунктів в Москві (всього їх 35) збігаються з адресами відділень "Промсвязьбанка" і "Транскапіталбанк", в яких розташовані точки "Анелік". У Підмосков'ї більшість пунктів відправки - офіси "Промсвязьбанка", трохи менше відділень "Транскапіталбанк", в Троїцьку відправити перекази можна з відділень "Челябінвестбанка".

У "Анелік" набагато більше банків-партнерів, однак не через усі банки можна переказувати гроші в окупований Донецьк.

Представники компаній "Банкоматіка" і "Анелік" описану схему не підтвердили.

"Платіжна система "Анелік" не працює в ДНР, - відповів представник банку "Анелік.РУ". - "Банкоматіка" є стандартним учасником платіжної системи "Анелік", який виплачує перекази фізичним особам і приймає перекази від фізичних осіб в своєму пункті в Ростові-на-Дону".

 

Мітки: ДНР