UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Бразилії - посуха, а в Колумбії - потоп: Чому кава скоро може стати на вагу золота

До кінця нинішнього року відчутно може подорожчати кава. За даними Міжнародної організації кави (ICO), в нинішньому році світовий дефіцит кавових зерен може скласти 0,64 млн т — це 6,4% світового споживання в 2020/2021 маркетинговому році

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Ділову столицю".

Нестабільне майбутнє ринку кави передбачали ще в кінці 2019-го, причому тоді, коли воно зображувалося в ще більш похмурих тонах. Передбачалося, що зміни клімату, грибки і шкідники дуже серйозно скоротять світовий врожай. Поки цього не сталося, але проблеми справді виникають все частіше. Тож експерти впевнені: якісна кава однозначно здорожчає. З одного боку, її споживання в світі продовжує зростати. З іншого — світова торгівля кавою стикається з новими перешкодами, та й у виробників проблем все більше.

За твердженням аналітиків ринку, в минулому році через пандемію COVID-19, коли внаслідок карантину зупинилися багато перевезень, частину врожаю бразильської кави не вдалося доставити споживачам вчасно і товар пропав через неналежні умови зберігання. В результаті, наприклад, на американському ринку дефіцит зернової кави досяг шестирічного максимуму. До проблем з логістикою бразильської кави додалася посуха, тож що під питанням вже урожай 2021-го. Більш того, з червня по серпень посівам бразильської кави можуть нашкодити заморозки - в Південній півкулі в цей час зима.

Але біда не приходить сама. Другий за величиною виробник кавових зерен у світі — Колумбія, а там — проливні дощі. Цієї весни в регіонах вирощування кави в Колумбії опадів випало в три рази більше, ніж в середньому за останні два місяці. Що теж дуже погано для майбутнього врожаю кави, адже ця культура дуже примхлива в сенсі кліматичних умов. Ситуація може бути ще гірше, якщо в Колумбії плантації кави вразить листкова іржа — специфічний для кави шкідливий грибок. Цілком ймовірно, що обсяг виробництва колумбійської арабіки за підсумками першого півріччя скоротиться приблизно на 0,3 млн т, або на 12% в порівнянні з роком раніше. А щодо врожаю другого півріччя, з огляду на проблемну погоду, говорити і зовсім передчасно.

За оцінками британського центру Marex Spectron, світовий дефіцит зерна в 2021 р. може скласти 10,7 млн стандартних шестидесятикілограмових мішків. Це ті самі 0,64 млн т, або 6,4% світового споживання в 2020/2021 маркетинговому році.

Крім посухи в Бразилії як провідному імпортері кавових зерен і проблем в ланцюжку логістичних поставок через зменшення судноплавних потужностей на багатьох маршрутах, Міжнародна асоціація кави називає ще однією причиною тривожних прогнозів по ринку брак робочих рук під час збору врожаю, як наприклад, в Колумбії через обмеження, що пов'язані з пандемією коронавірусу.

У будь-якому випадку, якщо вірити оперативній аналітиці ринку, ціни на каву досягли рекордного рівня з 2017 року. Найбільше подорожчала бразильська натуральна кава сорту арабіка. Ціни досягли в березні 15-місячного максимуму, піднявшись на 1,7%, до 122,16 цента за фунт. Вартість інших бобів арабіки, вирощуваних в основному в Центральній Америці, виросла в березні на 0,4% — до 167,05 цента за фунт. Колумбійська м'яка арабіка і взагалі подорожчала до 177,49 цента за фунт — це найвищий показник за шість років. А сорт робуста подорожчав на 0,7%, до 73,86 цента за фунт, перевершивши 20-місячний максимум.

Ціни на каву за станом на кінець березня росли вже п'ятий місяць поспіль, що стало найтривалішим подорожчанням за майже п'ять років. І за ці п'ять місяців ціни в середньому збільшилися на 13,7%. Тобто щомісячне зростання вартості кавових зерен виглядає невеликим, але в сумі за кілька років — ставить рекорди.

Читайте також - Від економії на яблуках до розваг із чахохбілі: Як карантин змінив харчові звички українців

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme