В березені інфляція в Україні побила 20-річний рекорд

В Україні за підсумками березня була зафіксована рекордна для країни за 20 років інфляція
Depo.Гроші
24 квітня 2015 14:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в щомісячному аналітичному виданні за квітень "Економічні тенденції та прогноз на 2015-2017 роки", який підготовлений економічними аналітиками Міжнародного центру перспективних досліджень, передає depo.ua.

За офіційними даними, за місяць споживчі ціни зросли на 10,8%. Більш високий показник останній раз спостерігався у вересні 1995 року.

Експерти відзначають, що поштовх до стрімкого зростання цін справила різка девальвація гривні, яка сталася наприкінці лютого.

"Різке зростання попиту на продукти тривалого зберігання через очікуване подорожчання продовольства і збільшення цін імпорту призвели до стрімкого зростання цін наприкінці лютого і в першій половині березня", - наголошується в документі.

Інфляції в березні також сприяли і особливості збору статистичних даних. Так, подорожчання великої частини товарів і послуг, яке відбулося 26-28 лютого, не було зафіксовано в лютневій статистиці і вплинуло вже на березневий показник зростання споживчих цін, передає "Апостроф".

Це пов'язано з тим, що ціни для розрахунку споживчої інфляції відстежують від першого до 25-го дня місяця, за винятком цін на основні види продовольства і палива (сукупно 15,8% в споживчому наборі), які фіксують протягом повного місяця.

З цієї ж причини здешевлення низки товарів і послуг у другій половині березня було повністю відображено в березневому показнику інфляції, адже в останні шість днів місяця статистичне спостереження цін більшості товарів ще не проводилося.

Аналітики МЦПД також оцінили прогнозний рівень інфляції в квітні - при підвищенні комунальних тарифів споживчі ціни також зростатимуть.

Мітки: