В Артемівську розпочато "розпил" понад 2 млрд. гривень через тендери з наперед визначеним переможцем, - "Наші Гроші"

Журналісти висловлюють припущення, що в результаті проведення серії тендерів ДП "НЕК "Укренерго" по закупівлі трансформаторів на 2,1 млрд грн., наперед визначеним переможцем стають підприємства російського бізнесмена Костянтина Григоришина
Depo.Гроші
16 липня 2015 22:19
ФОТО: depo.ua

О 10-й годині 16 липня в офісі Донбаської електроенергетичної системи ДП "НЕК "Укренерго" в Артемівську Донецької області розкрито пропозиції по тендеру на постачання трансформаторів на суму 502 млн грн. Про це повідомляється в "Віснику державних закупівель", зазначають автори антикорупційної програми "Наші Гроші", передає depo.ua.

Мова йде про закупку двох автотрансформаторів АОДЦТН-471000/750/500/15,75-У1 для встановлені на підстанції 750 кВ "Донбаська" у селі Весела Долина.

Це перший тендер, що відбувся після того, як 14 липня Нацкомісія регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила інвестпрограму Укренерго на 6,9 млрд.грн., збільшену на 2,1 млрд грн. для закупівлі у 2015 році 27 трансформаторів.

Журналісти видання зазначають, що на усіх попередніх торгах, проведених незважаючи на те, що інвестпрограма Укренерго ще не була затверджена, а лише погоджена Міненерговугілля, заявки подавали завод «Запоріжтрансформатор» та російський "Уралэлектротяжмаш" російського бізнесмена Костянтина Григоришина. При цьому запропоновані цінові пропозиції учасників, як завив на засіданні НКРЕКП народний депутат Олексій Скрипник, "на 80% вищі, аніж на ринку, що пропонують такі компанії з світовим ім'ям як Сіменс".

Його колега народний депутат, Голова підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Лев Підлисецький підозрює державну компанію ДП "НЕК "Укренерго" та комісію в корупційній змові, спрямованій на вимивання мільярдних коштів в оборудках, доцільність яких вельми сумнівна.

"Зміни в енергетиці відбулись - стало гірше, схеми стали жорсткіші, такого там ніколи не було. І тут навіть не питання у завищених цінах, тут питання, взагалі в доцільності придбання. Тобто, це не називається "закупівля з відкатом", це "виведення коштів" з державного підприємства із змовою з НКРЕКП", - вважає депутат. І додає, що у випадку "вільного доступу до тендерів, вони передумали б їх купувати. Сенсу не буде в тих трансформаторах, якщо кошти не ідуть на Запорізький Трансформаторний Завод".

За даними порталу "Наші Гроші" на початок серпня вже призначено нові тендери Південно-Західної електроенергетичної системи ДП "НЕК "Укренерго" для закупівлі трансформаторів АТДТН-200000/330/110-У1. Журналісти пов'язують бурхливу інвестиційну діяльність ДП "НЕК "Укренерго" з призначенням на посаду в.о. генерального директора підприємства Юрія Касіча, який до того працював у енергокомпаніях Костянтина Григоришина.

Мітки: