Збільшення площі квартири за рахунок прибудови

Бажання прилаштувати до стіни своєї квартири на першому поверсі ще одне приміщення і тим самим збільшити площу квартири може стати нездійсненним
Depo.Гроші
19 листопада 2014 16:28
ФОТО: depo.ua
Збільшення площі квартири за рахунок прибудови
Збільшення площі квартири за рахунок прибудови

Відомо, що якщо в процесі прибудови будуть змінені зовнішні геометричні розміри будинку, то перед проведенням робіт власник квартири повинен скласти проект майбутньої реконструкції, замовивши його у відповідному проектному бюро. Крім того, необхідно укласти договір з підрядниками і виконувати авторський і технічний контроль над ходом робіт. Зареєструвавши Декларацію про початок робіт, власник житла має право починати роботи з будівництва, проте після їх закінчення повинна бути виготовлена нова технічна документація та об'єкт повинен бути введений в експлуатацію.

Більше того, оскільки збільшиться загальна площа квартири, необхідно буде сплатити певний пайовий внесок за внесок у розвиток інфраструктури, відповідно до Закону про регулювання містобудівної діяльності. На остаточному етапі потрібно буде зареєструвати право власності на прибудоване приміщення в Державній реєстраційній службі України.

Найбільш складно узаконити прибудову, якщо вона розташована на першому поверсі і примикає до стіни будинку. У цьому випадку власнику квартири необхідно отримати відповідний дозвільний документ (обмеження забудови та містобудівні умови) в компетентних органах, проте зробити це не так просто. У багатьох випадках отримання такого документа неможливе, тим більше якщо необхідно купити квартиру в Києві, а ціни підвищуються з кожним днем...

Юристи радять у такому разі зайнятися узаконенням прибудови вже після закінчення будівельних робіт в судовому порядку.

У разі самовільної прибудови власника квартири притягнуть до адміністративної відповідальності і накладуть адміністративне покарання, проте в суді можна буде захистити свої права і, подавши зустрічний позов, довести своє право власності на прибудоване приміщення. У цьому випадку головним і вирішальним для власника квартири буде питання, чи були дотримані всі містобудівні норми і стандарти існуючого законодавства при проектуванні та зведенні прибудови, оскільки перевіряти відповідність нормам будуть уповноважені фахівці.