Уряд планує пустити на газовий ринок ще двох операторів

Уряд планує розглянути 24 червня й ухвалити рішення про входження нових операторів на газовий ринок України
Depo.Гроші
21 червня 2016 22:10
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр України – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Уряд планує розглянути 24 червня й ухвалити рішення про входження нових операторів на газовий ринок України. Обговорення цього питання проходитиме разом із затвердженням концепції Фонду енергоефективності і увійде складовою частиною до Програми дій уряду. Зокрема, передбачається, що Мінфін, Мінсоцполітики, Мінпаливенерго та Міністерство регіонального розвитку разом із НКРЕ повинні вирішити це питання упродовж двох наступних місяців", - зазначив Зубко.

Він уточнив, що постановою Кабміну України №20 передбачено, що клірінговими розрахунками може користуватися лише компанія "Нафтогаз України", яка отримує кошти за рахунок боргів, наприклад, по субсидіях. "Нам потрібно, щоб цими розрахунками міг скористатися будь-який оператор, який працює на газовому ринку. Бо це сьогодні 30 відсотків нашого ринку", - зазначив Зубко.

"Це дуже актуальна проблема, бо пов'язана з економією споживачами наданих субсидій: щоб ті люди, які заощадили субсидію, змогли отримали залишки на свій рахунок і використати для здійснення енергоефективних заходів", - резюмував Зубко.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші