Уряд підтримує авіапром, щоб продати світу 1000 літаків

В Україні стартує реформа з літакобудівної галузі

Про це під час засідання уряду заявив перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, передає Depo.ua.

"Україна належить до небагатьох країн, які мають повний цикл створення авіаційної техніки. Наш потенціал достатній для збільшення номенклатури регіональних пасажирських і транспортних літаків, авіаційних двигунів, агрегатів бортового електронного обладнання, вертольотів, літальних апаратів, малої авіації, безпілотних літальних апаратів", - зазначив перший віце-прем'єр.

Він навів експертні дані, згідно з якими потреба світового ринку в АНах становить 1000 одиниць до 2035 року. Зокрема, це 650 Ан-148 і АН-158 – до 2030, 260 АН- 132 – до 2035 та 70 АН-178 – до 2027 року.

Кубів констатував, що основною проблемою галузі залишається дефіцит обігових коштів.

Ще дві проблеми: морально і фізично застарілі технології.

Крім того, світова практика свідчить, що близько 15%, отриманих від реалізації авіатехніки, реінвестується у розвиток авіаційного виробництва і створення нових зразків техніки. Водночас в Україні це лише 3%.

"Ми пропонуємо новий механізм державної підтримки літакобудівної галузі. Звільнити від сплати сплати ввізного мита і сплати податку на додану вартість товари, які потрібні підприємствам літакобудування", - зазначив Кубів.

Він додав, що у відповідній постанові є чіткий перелік і кількість таких товарів, визначених за щорічними планами і контрактами підприємств галузі.

"Підприємства літакобудування будуть звільнятися від ввізного мита та ПДВ на комплектуючі товари до 1 січня 2025 року за умовим що вони будуть дотримуватися вимог щодо обсягів ввезення та цільового використання. Так, перепродаж чи безоплатна передача комплектуючих, ввезених без сплати мити та ПДВ, вважатиметься нецільовим використанням", - уточнив Кубів.

Він окреслив результати, які планується досягти такою політикою.

  1. Вивільнення коштів підприємств для реінвестування в дослідно-конструкторські роботи та модернізацію.
  2. Залучення інвестицій щодо у спільне виробництво з метою оновлення основних фондів підприємств.
  3. Зміцнення літакобудівної галузі і збереження близько 50 тисяч робочих місць.

Відповідну постанову в уряді підтримали із ремаркою, що деякі новації треба привести у відповідність до Митного кодексу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme