Уряд не збирається уступати голландцям права щодо Юзівської площі

Кабінет Міністрів України подав у Вищий адміністративний суд касаційну скаргу на рішення судів попередніх інстанцій, які задовольнили позов компанії Yuzgaz B.V. і визнали протиправним відмову уряду уступити нідерландській компанії частку в угоді про розділ продукції з розробки Юзівської площі

Depo.Гроші
19 травня 2017 12:39
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні Вищого адмінсуду в системі "Судова влада України", передає Depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

Зокрема, 20 березня суд першої інстанції визнав незаконним і скасував протокольне рішення уряду №46 від 2 листопада, яким Кабмін "підтримали пропозицію міністра енергетики Ігоря Насалика щодо відмови ТОВ "Надра Юзівська" в уступленні прав і зобов'язань, позначених Угодою про розподіл продукції з розробки ділянки Юзівської". Це ж рішення 8 травня підтвердив Київський апеляційний адміністративний суд.

На переконання суду, уряд був зобов'язаний оформляти будь-яке рішення з уступки частки в УРП у формі розпорядження, а не протокольного рішення, як це було їм зроблене.

Більше того, суд встановив, що Кабмін не одержував жодних пропозицій з цього питання від міністра енергетики й вугільної промисловості Ігоря Насалика і зобов'язав уряд "продовжити розгляд запиту компанії Yuzgaz B.V. і ТОВ "Надра Юзівська" від 4 серпня 2016 про одержання згоди на уступку частки в УРП".

При цьому статтею 26 закону "Про угоди про розділ продукції" передбачено, що відсутність відповіді Кабміну після закінчення 90-денного строку з моменту одержання запиту (цей строк минув 2 листопада 2016) уважається автоматичним наданням згоди на уступку частки в УРП.

Нагадаємо, що в жовтні 2015 року ТОВ "Надра Юзівська" (контролюється НАК "Надра України") оголосила новий конкурс із залучення інвестора для реалізації УРП по Юзівській площі замість компанії Shell, що відмовилася від участі в цьому проекті. Переможцем конкурсу наприкінці липня поточного року була оголошена компанія Yuzgaz B. V. Вона була спеціально заснована фондом прямих інвестицій Emerstone Energy для участі в конкурсі по проекті розвідки й видобутку вуглеводнів у межах ділянки Юзівської площі на умовах угоди про розділ продукції (УРП) з урядом України.

Emerstone Energy входить в Emerstone Capital Partners бізнесмена Ярослава Кінаха (Jaroslav Kinach). В 1990 роках Кінах очолював представництво Європейського банку реконструкції й розвитку (ЄБРР) в Україні.

Юзівська ділянка площею 7 886 кв. м розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох Донецької і Харківської областей .

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші