Уперше майже 1000 споживачів вибили з обленерго компенсації за неякісні послуги

Уперше в Україні тисяча споживачів отримали компенсацію від обленерго за недотримання стандартів якості електропостачання

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-служба Нацкомісії з регулювання ринку електроенергетики і комунальних послуг.

Заявки щодо компенсації ще 120 тис. споживачів перебувають на розгляді регулятора.

Так, за 2017 року компенсацію отримали 913 споживачів, загальна сума виплат склала 116,95 тис. грн. Виплати були здійснені підприємствами енергетики 8 областей.

З цієї суми 90% компенсацій – за неякісні послуги з електропостачання виплатили "Одесаобленерго" і "Київобленерго".

Зазначимо, що компенсації споживачам за недотримання обленерго стандартів якості надання послуг нараховуються згідно з затвердженим НКРЕКП Порядком забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання (постанова від 18.10.2016 № 1841).

Документ визначає перелік загальних і гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання та регулює відносини, пов'язані з поставками електроенергії відповідно із загальними та гарантованих стандартами якості, захистом прав споживачів і наданням енергопостачальником або електророзподільних підприємств компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання споживачам або замовникам (у випадку недотримання гарантованих стандартів якості при приєднанні до мереж).

Водночас у 2017 році повинні були отримати компенсації майже 120 тис. споживачів (за даними реєстрів перерв в електропостачанні, реєстрів письмових звернень населення і надання послуг, які проводяться компаніями). Це може свідчити про невиконання компаніями вимог Порядку або надання недостовірної інформації у формах звітності № 11-НКРЕКП і № 12-НКРЕКП (постанова від 23.03.2017 № 345).

Враховуючи зазначене, регулятор в 2018 році під час проведення перевірок обленерго особливу увагу буде приділяти виконанню компаніями вимог Порядку про надання компенсацій споживачам.

У разі підтвердження порушення Порядку компанії будуть зобов'язані надати споживачам компенсації у подвійному розмірі. Крім цього, НКРЕКП буде обов'язково вилучати в обленерго зі структури тарифів на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та / або постачання електроенергії за регульованим тарифом кошти в п'ятикратному розмірі від суми невиплаченої компенсації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна