UniCredit Bank просить Генпрокурора вжити заходів щодо несумлінних позичальників

UniCredit Bank, член міжнародної UniCredit Group звернувся до Генерального прокурора України Віктора Шокіна, керівникам правоохоронних органів та судової системи з проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалася навколо уникнення позичальниками відповідальності за невиконання своїх зобов'язань за кредитними договорами

UniCredit Bank просить Генпрокурора вжит…

Про це сказано в прес-релізі банку, поширеному в середу, пишут "Украинские Новости".

На думку банкірів, невжиття заходів щодо захисту законних прав кредиторів може призвести до істотного погіршення інвестиційної привабливості України, що особливо неприйнятно в даний час фінансової нестабільності. Прикладом такої зневаги до прав кредитора є ситуація, яка склалася у відносинах UniCredit Bank та АТ «Технологічна аграрна компанія об'єднана» («ТАКО», бенефіціар Дмитро Колесник).

За інформацією банку, у жовтні 2012 року між ним і «ТАКО» був укладений договір про надання відновлювальної кредитної лінії на строк до жовтня 2015 року. Банк надав позичальнику кошти на загальну суму близько $39 млн. Позичальник припинив виконання своїх зобов'язань, причину чого пояснював фінансовими складнощами і гарантував їх виконання восени, після збору врожаю. Однак ці обіцянки так і не були виконані.

Станом на 1 березня 2015 року борг компанії перед банком становить понад $20 млн.

У грудні 2014-січні 2015 рр. UniCredit Bank ініціював ряд судових процесів щодо стягнення заборгованості за кредитним договором - звернення стягнення на іпотеку майнових поручителів (приміщення офісу ТОВ «Інкон»), стягнення заборгованості з поручителів Тетяни Колесник (сестри мажоритарного акціонера) та Дмитра Колесника, а також виконавчі провадження по стягненню заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на транспорт і техніку ТАКО (знаходяться в заставі банку).

В цей же час боржник і його поручитель різними способами ухиляються від взятих на себе зобов'язань і перешкоджають реалізації банком права на задоволення своїх вимог за кредитом, повідомляють у банку. Зокрема, вони змінили місцезнаходження компаній («ТАКО» і «Інкон») та їх керівництво, ініціювали судові процеси про стягнення з них заборгованості на користь третіх осіб для можливого подальшого банкрутства. Крім того, за інформацією банку, без згоди банку переоформлюють договори оренди землі, на яких вирощувався заставний урожай на пов'язану з ними компанію ТОВ «Аграрні системні технології», перешкоджають державним виконавцям у проведенні виконавчого провадження.

У свою чергу суди, які розглядають справи за участю банку, необґрунтовано затягують їх розгляд, призначаючи експертизи строком до 6 місяців, при проведенні яких кредитор не може здійснювати стягнення.

Окремої уваги заслуговують справи за позовами «ТАКО» про визнання недійсними виконавчих написів про стягнення закладеної техніки і транспорту, що розглядаються в Господарському суді Києва. За наявною у банку інформацією, боржником було подано близько 15 однакових позовів з метою визначення прийнятного для них судді з розгляду даної справи. З усіх поданих позовів лише 3 було прийнято одним і тим самим суддею. Ці обставини викликають сумніви в неупередженості даного судді.

«UniCredit Bank має всі підстави вважати, що ситуація навколо невиконання цим і багатьма іншими боржниками своїх зобов'язань за кредитними договорами за допомогою шахрайських схем і використання судової системи згубно впливає на інвестиційний клімат України», - зазначили у фінустанові.

На думку банкірів, в умовах фінансової кризи і падіння економіки неприпустиме «потурання непристойній та недобросовісній практиці ведення бізнесу, особливо щодо іноземних інвесторів, які, незважаючи на несприятливі обставини, продовжують вкладати кошти в українську економіку». «Тому ми звертаємося до Генерального прокурора України Віктора Шокіна та керівників правоохоронних органів та судової гілки влади з проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалася навколо уникнення позичальниками відповідальності за невиконання своїх зобов'язань за кредитними договорами», - підсумували в UniCredit Bank.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme