UniCredit Bank просить Генпрокурора вжити заходів щодо несумлінних позичальників

UniCredit Bank, член міжнародної UniCredit Group звернувся до Генерального прокурора України Віктора Шокіна, керівникам правоохоронних органів та судової системи з проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалася навколо уникнення позичальниками відповідальності за невиконання своїх зобов'язань за кредитними договорами
UniCredit Bank просить Генпрокурора вжити заходів щодо несумлінних позичальників
UniCredit Bank просить Генпрокурора вжити заходів щодо несумлінних позичальників

Про це сказано в прес-релізі банку, поширеному в середу, пишут "Украинские Новости".

На думку банкірів, невжиття заходів щодо захисту законних прав кредиторів може призвести до істотного погіршення інвестиційної привабливості України, що особливо неприйнятно в даний час фінансової нестабільності. Прикладом такої зневаги до прав кредитора є ситуація, яка склалася у відносинах UniCredit Bank та АТ «Технологічна аграрна компанія об'єднана» («ТАКО», бенефіціар Дмитро Колесник).

За інформацією банку, у жовтні 2012 року між ним і «ТАКО» був укладений договір про надання відновлювальної кредитної лінії на строк до жовтня 2015 року. Банк надав позичальнику кошти на загальну суму близько $39 млн. Позичальник припинив виконання своїх зобов'язань, причину чого пояснював фінансовими складнощами і гарантував їх виконання восени, після збору врожаю. Однак ці обіцянки так і не були виконані.

Станом на 1 березня 2015 року борг компанії перед банком становить понад $20 млн.

У грудні 2014-січні 2015 рр. UniCredit Bank ініціював ряд судових процесів щодо стягнення заборгованості за кредитним договором - звернення стягнення на іпотеку майнових поручителів (приміщення офісу ТОВ «Інкон»), стягнення заборгованості з поручителів Тетяни Колесник (сестри мажоритарного акціонера) та Дмитра Колесника, а також виконавчі провадження по стягненню заборгованості за кредитним договором та звернення стягнення на транспорт і техніку ТАКО (знаходяться в заставі банку).

В цей же час боржник і його поручитель різними способами ухиляються від взятих на себе зобов'язань і перешкоджають реалізації банком права на задоволення своїх вимог за кредитом, повідомляють у банку. Зокрема, вони змінили місцезнаходження компаній («ТАКО» і «Інкон») та їх керівництво, ініціювали судові процеси про стягнення з них заборгованості на користь третіх осіб для можливого подальшого банкрутства. Крім того, за інформацією банку, без згоди банку переоформлюють договори оренди землі, на яких вирощувався заставний урожай на пов'язану з ними компанію ТОВ «Аграрні системні технології», перешкоджають державним виконавцям у проведенні виконавчого провадження.

У свою чергу суди, які розглядають справи за участю банку, необґрунтовано затягують їх розгляд, призначаючи експертизи строком до 6 місяців, при проведенні яких кредитор не може здійснювати стягнення.

Окремої уваги заслуговують справи за позовами «ТАКО» про визнання недійсними виконавчих написів про стягнення закладеної техніки і транспорту, що розглядаються в Господарському суді Києва. За наявною у банку інформацією, боржником було подано близько 15 однакових позовів з метою визначення прийнятного для них судді з розгляду даної справи. З усіх поданих позовів лише 3 було прийнято одним і тим самим суддею. Ці обставини викликають сумніви в неупередженості даного судді.

«UniCredit Bank має всі підстави вважати, що ситуація навколо невиконання цим і багатьма іншими боржниками своїх зобов'язань за кредитними договорами за допомогою шахрайських схем і використання судової системи згубно впливає на інвестиційний клімат України», - зазначили у фінустанові.

На думку банкірів, в умовах фінансової кризи і падіння економіки неприпустиме «потурання непристойній та недобросовісній практиці ведення бізнесу, особливо щодо іноземних інвесторів, які, незважаючи на несприятливі обставини, продовжують вкладати кошти в українську економіку». «Тому ми звертаємося до Генерального прокурора України Віктора Шокіна та керівників правоохоронних органів та судової гілки влади з проханням звернути увагу на ситуацію, яка склалася навколо уникнення позичальниками відповідальності за невиконання своїх зобов'язань за кредитними договорами», - підсумували в UniCredit Bank.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші