"Нафтогаз" позивається до своєї "дочки" через 5 млрд грн боргу

НАК "Нафтогаз України" подав позов з вимогою стягнення зі своєї дочірньої компанії ПАТ "Укртрансгаз" 5,187 млрд грн боргу за поставки природного газу для технологічних потреб ГТС

Позов має бути розглянутий 3 квітня, повідомляє Depo.ua з посиланням на рішення Господарського суду м. Києва.

Зокрема, у позові йдеться про постачання до 1,6 млрд куб м газу для технологічних потреб ГТС і послуг балансування системи в січні-квітні 2017 року.

Початкова сума контракту становила 13,4 млрд грн, але остаточний розмір міг змінитися в залежності від цін прейскуранта "Нафтогазу" і фактичних обсягів поставки.

У квітні 2017 року Кабінет міністрів України під час передачі майнових прав "Нафтогазу" за цим договором в забезпечення кредиту "Укрексімбанку" оцінив їх в 11,2 млрд грн.

Договор передбачав оплату газу за фактом поставки до 25 числа наступного місяця.

Чистий борг за газ за цим контрактом, пред'явлений в позовній заяві "Нафтогазу", становить 2,048 млрд куб м, решта – пеня і відсотки за несвоєчасну оплату.

Нафтогаз України нарахував пеню в 1,7 млрд грн, 1,2 млрд грн інфляційних і ще 228 млн грн 3% річних

"Укртрансгаз" є природною монополією, його дохідна частина повністю регулюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нагадаємо, раніше "Укртрансгаз" заявляв, що сумарний борг його контрагентів за послуги балансування становить 21,3 млрд грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна