В Україні дали старт будівництву платних доріг

В Україні починається будівництво концесійних доріг
Depo.Гроші
31 березня 2015 17:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський під час засідання Кабінету міністрів України, повідомляє "РБК-Україна", передає depo.ua.

"Ми починаємо практику концесійних доріг. Я спілкувався з західними партнерами - вони готові вже сьогодні будувати в Україні дороги європейського рівня", - зазначив він.
Він запропонував Кабміну вже сьогодні погодити умови концесійного конкурсу на будівництво дороги "Львів-Краковець".

Нагадаємо, що концесія - це договір про передачу природних багатств, підприємств або інфранстурктурних об'єктів, що належать державі чи місцевим органам влади, в тимчасову експлуатацію іншим державам або фірмам. Наприклад, концесіонер, зобов'язується побудувати й підтримувати в належному стані дорогу, але за це має право отримувати кошти у вигляді права на проїзд по цьому автошляху.

В України багато років планують здавати автошляхи в концесію. Відповідний закон про "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг" був прийнятий ще у 2009 році. Зокрема, ще в 2012 році Держінвестпроект презентував техніко-економічне обґрунтування побудови платної концесійної дороги у Києві як складової національного проекту "Повітряний експрес". Вона повинна з'єднати міську кільцеву дорогу від Столичного шосе з дорогою М-03 Київ - Харків - Довжанський на ділянці Київ - Бориспіль. Однак проект досі не реалізований.