Українцям запропонують "соціальну парасольку" від переплати за комунальні послуги

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає, що питання тарифів має бути абсолютно відкритим і публічним
Depo.Гроші
17 травня 2015 13:58
ФОТО: depo.ua

Про це Гройсман сказав під час брифінгу у Вінниці, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Я вважаю, що питання тарифів має бути абсолютно відкритим і публічним. Усі механізми формування кожної копійки, яка є в тарифі, має бути опрацьована урядом, національною комісією і доведена до суспільства. Сьогодні тарифи в Україні не мають довіри. Тому, і уряд, і комісія спільно з парламентом мають це (формування тарифів - ред.) відкрити", - сказав Гройсман.

Він також зазначив, що наполягає на відкритості ринку енергоносіїв.

"Головне, на чому я наполягав, щоб увесь ринок енергоносіїв був відкритий: скільки видобуваємо, скільки транспортуємо, скільки продаємо, скільки експортуємо чи імпортуємо - це все українці мають бачити й звідси й буде ціна. Тому важливо, щоб цю роботу завершити й довести до суспільства. Тарифи мають бути відкритими й зрозумілими, тоді вони викликатимуть довіру", - вважає Гройсман.

Що стосується сплати тарифів, то тут голова ВР називає важливим, щоб соціальний захист, субсидії були оперативно відпрацьовані.

"Сьогодні питання до уряду й до міністерств: усе відпрацювати таким чином, щоб люди автоматично почали отримувати субсидії, і тоді буде "соціальна парасолька", яка не дозволить людям сплачувати більше", - сказав Гройсман.