Українцям ще довго продаватимуть валюти не більше ніж на 3 тис. грн в день, – ЗМІ

У Міжнародному валютному фонді наполягають на збереженні більшої частини валютних обмежень в Україні. Зокрема, йдеться про ліміт на купівлю валюти фізособами, який зараз становить 3 тис. грн на добу
Depo.Гроші
2 червня 2015 18:47
ФОТО: depo.ua

Про це заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва на нараді з банкірами, передає depo.ua з посиланням на ZN.UA.

За словами співрозмовника видання, який був на зустрічі, НБУ підготував пакет заходів щодо лібералізації чинних обмежень, але з МВФ мало про що вдалося домовитися.

Джерело заявило, що з 4 червня буде збільшено ліміт на зняття готівкової гривні з 150 до 300 тис. грн. Також юридичним особам буде дозволено купувати валюту до 25 тис. дол. (при наявності на розрахункових рахунках, зараз - до 10 тис.).

У разі успішної реструктуризації зовнішнього державного боргу і рішення щодо другого траншу МВФ наступним етапом буде ослаблення обмежень щодо зняття готівкової валюти. Зараз обговорюється ліміт в 5 тис. дол.

Повідомляється, що МВФ виступає проти підвищення ліміту на купівлю валюти фізособами, який зараз становить 3 тис. грн в день. Такими темпами всі обмеження будуть зняті не раніше ніж за рік.

Гонтарева також повідомила, що за останні три місяці НБУ купив в резерви близько 700 млн дол., ще 400 млн було куплено на ринку "Нафтогазом", проте ситуацію на валютному ринку не можна назвати безхмарною, бо стабілізація досягнута обмежувальними заходами. При цьому НБУ не збирається тримати фіксований курс.
Крім того, в регуляторі розуміють негативний вплив 30%-ї облікової ставки на економіку. Нацбанк планує дуже уважно відстежувати ситуацію з базовою інфляцією і, у разі надходження позитивної статистики, готовий негайно реагувати зниженням облікової ставки, розповів учасник наради.

Банкірам також повідомили, що НБУ вирішив не надавати кредитних канікул банкам, що отримали рефінансування.

Мітки: МВФ, НБУ, валюта