Українцям можуть дозволити реструктуризувати 20 мільярдів кредитів

Це стосуватиметься 37 тисяч українських сімей у разі ухвалення Верховною Радою законопроекту №4004, розробленого Міністерством фінансів спільно з Нацбанком і Незалежною асоціацією банків України
Depo.Гроші
8 лютого 2016 11:43
ФОТО: depo.ua

 Законопроект також узгоджено з 19 найбільшими банками країни, на частку яких припадає 75% активів банківської системи, передає depo.ua з посиланням на інформацію Мінфіну.

У відомстві вважають, що законопроект "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)" не несе загроз для банківської системи нашої країни.

Мінфін нагадав, що проблема фактичної недоступності кредитування в економіці через великий обсяг проблемних кредитів заважає відновленню активного економічного зростання України, а також існує надмірне боргове навантаження на українські сім'ї, котрі взяли іпотечні кредити ще до кризи 2008 року.

"Ми вважаємо, що валютні кредити потрібно реструктурувати тільки тим громадянам, які отримували їх на придбання власного житла, і які, як наслідок, через неможливість оплатити кредит можуть залишитися без єдиного житла. Тільки це буде справедливим стосовно до інших громадянам нашої країни, більшість з яких не брали кредитів, а жили на власні кошти", - прокоментувала міністр фінансів Наталія Яресько.

За оцінками Мінфіну, в рамках цих законів на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів можуть претендувати близько 37 тисяч українських сімей з кредитами на загальну суму понад 20 млрд грн.Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші