Українцям дали надію на "дешевий" газ

Ціна на газ для України буде залежати від результатів арбітражу між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом"
Depo.Гроші
19 липня 2016 15:03
ФОТО: depo.ua

Про це на прес-конференції повідомив голова правління ПАТ "Укргазвидобування" Олег Прохоренко, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Багато хто не знає, але ціна для України на газ буде залежати від результатів арбітражу між "Нафтогазом" і "Газпромом". Залежно від того, отримає Україна ціну "хаб плюс" або "хаб мінус", це вплине на утворення ціни всередині країни. Якщо буде вища ціна, то і видобуток буде вищим", – пояснив Прохоренко.

За його словами, "Укргазвидобування" налаштоване досить оптимістично щодо перспектив збільшення видобутку газу, адже з вересня у галузі сталися важливі зміни.

"З вересня галузь досягла зниження ренти. Приватні компанії отримали режим оподаткування 29/14, "Укргазвидобування" отримало з 1 квітня ренту 50%, але у податковому кодексі передбачене зниження до рівня приватних компаній", – каже голова компанії.

Він нагадав, що у квітні була встановлена єдина гранична ціна на газ для усіх категорій споживачів.

"Були вирівняні ціни – ми отримали ту ціну, за якою продають газ і приватні компанії. Ці кошти ми можемо інвестувати у видобуток. Третє – це те, що уряд ставить перед собою конкретні цілі. Четверте – це створення асоціації", – зазначив Прохоренко.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.