Українських експортерів допустять до держзакупівель ЄС

Під час візиту до України єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрьом буде відкритий сервіс допомоги потенційним українським експортерам, що мають намір торгувати з ЄС
Depo.Гроші
7 вересня 2015 22:12
ФОТО: depo.ua

Про це розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає  depo.ua з посиланням на Європейську правду.

"Коли Мальмстрьом  приїде, ми підпишемо проект, який зветься exportdesk, в тому числі - він буде з регіональною складовою. Його регіональні представництва будуть допомагати, щоби на ринку ЄС просувалися не лише київські компанії", - заявив міністр.

Він, водночас, не уточнив орієнтовні дати візиту комісара.  

За словами Клімкіна, досягнуто домовленості, що цей сервіс включатиме допомогу щодо доступу українських виробників до європейських тендерів.

"Також ми хочемо, щоби він допомагав нашим компаніям вийти на держані закупівлі. Це ринок величезної ємності, але ми (український бізнес) поки що не знаємо як використовувати європейські тендери. І (досягнута домовленість що) ця складова теж буде", - пояснив глава МЗС.

Також, за його словами, є домовленість активізувати контакти європейських та українських бізнес-асоціацій.

Ще одне очікування Києва - що Європейська комісія дасть європейським виробникам політичний сигнал, який дозволить мінімізувати вплив нестабільності в Україні.

Як повідомлялося, під час двосторонньої зустрічі Україна-ЄС в Брюсселі сторони домовилися  також розпочати консультації про збільшення безмитних квот.

Водночас, тристоронні переговори Україна-Росія-ЄС завершилися безуспішно, а російська сторона висунула нові претензії до положень Угоди про асоціацію.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua

Мітки: Клімкін