Українські мита на металобрухт не порушують умов СОТ, – Галасюк

"Металургійний закон" повністю відповідає міжнародним зобов'язанням України в рамках СОТ

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав голова комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк, коментуючи заяву європейських партнерів України.

"По-перше, "металургійний закон" повністю відповідає міжнародним зобов'язанням України в рамках СОТ, адже:

- прийнятий з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови інфраструктури, що узгоджується з положеннями статті ХХІ (b) ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки";

- є недискримінаційними, оскільки вивізне мито розповсюджується на всі країни;

- має тимчасовий характер, безпосередньо пов'язаний з існуванням загрози національній безпеці України, в тому числі критичної загрози економічній безпеці, адже українська металургія, що потерпає від сировинного голоду, це чверть нашої промисловості та експорту.

По-друге, для забезпечення повної відповідності і процедурним вимогам СОТ я як голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики офіційно звернувся до очільника Кабінету Міністрів України пана Володимира Гройсмана щодо нотифікації - офіційного інформування країн-членів СОТ та проведення відповідних консультацій з країнами-членами СОТ з метою доведенння аргументованої позиції України для упередження потенційно можливих заходів у відповідь з боку країн-членів СОТ. Принагідно інформую про це і міністра економіки пана Степана Кубіва.

По-третє, не можу не висловити свого занепокоєння скороченням експорту українських товарів до ЄС у 2015 році в обсязі 4 млрд дол. США по низці товарних груп до низки країн Європейського Союзу" - йдеться в дописі Галасюка

Нагадаємо, проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об'єктів інфраструктури було прийнято Верховною радою в цілому 21 квітня. "Зокрема, згідно з Повною і всеосяжною угодою про вільну торгівлю з Європейським Союзом, Україна зобов'язується не вводити нові мита на експорт і бере на себе зобов'язання прибрати наявні протягом перехідного періоду", - сказано в ній. ЄС вважає, що використання заходів, які обмежують торгівлю, не є правильним засобом задля владнання проблем з конкурентоздатністю сектору виробництва сталі України. "ЄС закликає Україну залишатися прихильником відкритого торгового режиму", - йдеться в заяві.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme