Українські компанії відрізані від міжнародних ринків капіталу, – FT

Поки український уряд отримав допомогу від МВФ і веде переговори з кредиторами, корпоративний сектор України виявився повністю відрізаним від міжнародних ринків капіталу
Depo.Гроші
8 квітня 2015 09:45
ФОТО: depo.ua

Війна на Сході України і крихкість української економіки похитнула впевненість інвесторів у платоспроможності українських банків і компаній, через це деякі великі емітенти мають проблеми з виплатою своїх боргових зобов'язань, йдеться в матеріалі видання Financial Times, повідомляє depo.ua.

"Макросередовище і військовий конфлікт мають величезний вплив. Всі емітенти за дуже рідкісним винятком намагаються якось управляти своїми борговими зобов'язаннями", - повідомив трейдер Українського інвестиційного банку Dragon Capital Федір Багненко.

Корпоративний сектор України намагається виграти час, поки іноземні власники облігацій вагаються, а девальвуюча національна валюта посилює боргові зобов'язання, деноміновані в доларах США.

"Деякі галузеві ключові гравці вже почали добровільну реструктуризацію своїх заборгованостей перед кредиторами, включаючи найбільшу компанію з видобутку руди Ferrexpo, і найбільшого виробника сталі - Групи "Метінвест", яка контролює половину ринку металопродукції в Україні (емітували облігації кожен на 500 млн дол)", - йдеться в статті.

Найбільша приватна енергетична компанія ДТЕК намагається реструктурувати випуск облігацій на суму 200 млн дол. після того, як ряд електростанцій та шахт цієї компанії, що знаходяться в зоні конфлікту на сході країни, постраждали і були зруйновані в результаті обстрілу.

За інформацією Forbes, статки власника ДТЕК - найбагатшого українця Ріната Ахметова - зменшилася на 5,8 млрд дол. протягом минулого року.
"Два роки тому фактором торгівлі облігаціями був баланс компаній. Але коли ситуація дійсно погіршилася, всі гравці ринку зайнялися геополітичним аналізом", - нагадав Багненко.

За інформацією Moody's, кілька українських компаній, включаючи сільськогосподарську "Мрія Агро" в минулому році збанкрутували.

Видання пише, що за останні шість місяців гривня втратила 50% і стала найменш привабливою валютою світу. Таким чином, боргові зобов'язання в доларах стали дуже дорогими для компаній з гривневої виручки. Одночасно посилення Києвом валютного контролю в початку березня, а також витік капіталу і слабкість банків залишило корпоративний сектор країни в ситуації зменшення ліквідності.

"В банківській системі кредитна криза, відбувся масовий відтік депозитів, а попит жодним чином не повернеться і до низького рівня - навіть до початку цієї кризи, економіка була недорозвинена", - сказав , аналітик компанії Jefferies Річард Сегал.

А експерт з ринків в компанії Invesco Джейсон Трухилье вважає, що умови, в яких працюють українські компанії, за останні 12 місяців стали надзвичайно складними. 

"Можливо, однією з найбільших проблем є те, що в багатьох галузях працюють іноземні постачальники ключової сировини, наприклад, добрив, які вимагають передоплати до відвантаження своїх товарів. Це є суттєвим відхиленням стандартних умов про 60-денне відстрочення платежу", - говорить він.

Найбільшими інвесторами в корпоративні цінні папери українських компаній є Ashmore, британська компанія управляє фондами для інвестицій у ринки, і Franklin Templeton.

Мітки: бизнес, борги