Кредитори України навряд чи погодяться на пропозицію Росії, - Reuters

Приватні кредитори України, які нещодавно домовилися про умови реструктуризації боргу країни в рамках програми допомоги МВФ, навряд чи дозволять Києву погодитися на пропозицію Росії щодо порядку погашення євробондів на 3 мільярди доларів
Depo.Гроші
17 листопада 2015 19:13
ФОТО: depo.ua

За словами джерела, знайомого з позицією кредиторів, запропоновані умови істотно відрізняються від тих, на які домовилися учасники угоди, передає depo.ua з посиланням на Reuters.

"Без списань ці умови навряд чи можна порівняти (в умовах чистої поточної вартості) з тими, на які домовилися приватні кредитори. Більш того, це поставить під сумнів основні параметри боргової операції, продиктовані МВФ, в умовах первісного фінансування та надання ліквідності", - сказав він.

"До тих пір, поки борг буде класифікуватися як комерційний, приватний сектор навряд чи відмовиться від нього", - сказало джерело.

Росія вважає, що євробонди повинні класифікуватися як державний борг, у той час як, на думку України, його слід розглядати в якості комерційного.

За словами джерела, перекласифікація боргу в державний може "змінити ситуацію".

"Тоді це питання до МВФ - він стане боргом перед "Паризьким клубом", - сказало джерело.

Нагадаємо, що Росія готова дозволити Україні не платити за боргом в цьому році.

В грудні 2013 року при президентові Віктору Януковичу Україна отримала від РФ кредит в 3 млрд дол. Зараз Київ наполягає на визнанні боргу комерційним з його подальшою реструктуризацією та списання частини заборгованості. Росія, у свою чергу, вимагала погасити кредит в грудні 2015 року.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.