Україні дозволили експортувати м'ясо до Арабських Еміратів

Міністерство навколишнього середовища та води Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) дозволило Україні експортувати в країну яловичину, баранину і курятину
Depo.Гроші
29 лютого 2016 17:31
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства України, передає depo.ua.

Як зазначається, 29 лютого у відомстві пройшла зустріч між заступником голови Держветфітослужби України Олександром Вержиховським та заступником міністра – делегатом МЕБ від ОАЕ Абдель Рахімом Аль-Хамді.

"Під час зустрічі було обговорено поглиблення співробітництва між Україною та ОАЕ в рамках Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ), налагодження швидкої процедури взаємного доступу харчових продуктів і визначена стратегія співробітництва у сфері безпеки харчових продуктів на майбутнє. В ході переговорів Аль-Хамді повідомив про зняття заборони на експорт яловичини з України, а також про затвердження для експорту на свій ринок підприємств, що мають право експорту в ЄС м'яса птиці", – йдеться в повідомленні.

Сторони підписали ветеринарні сертифікати на експорт яловичини і м'яса овець з України до ОАЕ, що є підтвердженням права експорту України зазначеної продукції на цей ринок.

"Українська сторона під час зустрічі передала проекти ветеринарних сертифікатів на експорт молока і молочних продуктів, риби і рибних продуктів, а також яєць в ОАЕ. Також була висловлена зацікавленість в експорті з України живого забійного ВРХ і ДДХ (кози, вівці)", – передає прес-служба.

"Право на експорт м'яса птиці в ОАЕ отримали компанії, які мають право на постачання продукції в ЄС. Тому ще раз наголошу: ЗВТ з ЄС — це наш ключ до ринків країн Азії і Африки, для яких важливо розуміння стандартів якості продукції. В минулому році ми поставили в ОАЕ продукції на суму 135 млн дол. Переконана, що розширення співробітництва може збільшити український експорт в цю країну до рівня в 300 млн дол. у найближчій перспективі. Крім того, ОАЕ — це величезний торговий хаб, через який продукція експортується в інші країни арабського світу", – сказала заступник міністра аграрної політики України з питань європейської інтеграції україни Владислава Рутицька.

Під час зустрічі сторони домовилися оперативно відпрацювати ветеринарний сертифікат на експорт з України меду і сертифікати здоров'я на експорт кондитерської продукції, плодоовочевої консервації, і тому подібне.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.