Українці зможуть обмінювати валюту в банкоматах і терміналах

З 1 січня 2019 року українці зможуть купувати-продавати іноземну валюту через платіжні термінали і банкомати

Відповідний дозвіл міститься в оприлюдненій постанові Нацбанку №63, частина якого вступить в дію з піврічним відтермінуванням, інформує Depo.ua з посиланням на прес-службу регулятора та Мінпром.

Йдеться про готівкові операції: людина зможе внести в апарат гривню з гаманця і одразу отримає долар, євро або іншу валюту, яку зможе запропонувати апарат (без карткового рахунку). При цьому повинен буде отримати чек із зазначенням суми операції, курсу конвертації і можливо особистих даних.

При конвертаціях в сумі до 150 тис. грн. не вказується ім'я людини, а якщо сума більша, воно повинно фігурувати. При цьому будь-який бажаючий матиме право на зворотню операцію протягом 15 хвилин. Якщо клієнт вирішив, що його обслужили за невигідним курсом або просто передумав.

На дисплеї пристрою повинно вказуватися громадянство людини. Щоб іноземці мали можливість отримати спеціальну банківську довідку для виведення валюти за кордон (оформляється при подачі декларації).

Крім того, згідно з постановою НБУ, з 1 липня 2018 року при здійсненні валютних операцій банкам дозволили не оформлювати паперові квитанції в двох примірниках, якщо на цьому не наполягає клієнт. Можна обійтися електронним документом. Відповідно, і внутрішню звітність з валютообмінних операцій банки зможуть оформлювати і акумулювати в електронній формі.

Нагадаємо, 11 червня глава НБУ Яків Смолій повідомив, що регулятор має план дій на випадок зриву співпраці України з МВФ. Зокрема, йдеться про обмеження валютних операцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НБУ