Україна знизила імпорт газу з Угорщини в 6 разів

Україна скоротила добові обсяги імпорту природного газу з Угорщини більш ніж у 6 разів після укладення нового контракту між НАК "Нафтогаз України" і "Газпромом", із ціною російського палива на 20-30 доларів нижчою за європейську
Depo.Гроші
6 квітня 2015 10:39
ФОТО: depo.ua

Відповідні дані про різке падіння імпорту газу наводить угорський оператор ГТС - компанія FGSZ, повідомляє depo.ua з посиланням на УНІАН.

За оперативними даними угорської компанії, добові обсяги поставок газу в Україну наприкінці березня становили від 4,6 млн куб. м до 7,2 млн куб. м. Після укладення ввечері 1 квітня нового газового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" імпорт "блакитного палива" 2 квітня скоротився до 1,909 млн кубометрів, а з 3 по 5 квітня становив майже 0,7 млн кубометрів.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" 2 квітня перевів російському "Газпрому" перший транш у розмірі 30 млн дол. як попередню оплату за поставки природного газу за новим контрактом.

Увечері 1 квітня "Нафтогаз" і "Газпром" підписали тримісячний контракт на поставки російського газу в Україну за ціною 248 дол. за тис. кубометрів. За словами міністра енергетики Володимира Демчишина, ціна європейського газу для України на сьогодні становить близько 270-280 дол. за тис. кубометрів. При цьому міністр заявив, що Україна продовжить закупівлі газу на європейському ринку, незважаючи на зниження ціни на російське паливо.

Мітки: Газ, Угорщина