Україна запрацює з турками в трьох стратегічних галузях

Україна та Туреччина домовились і розпочинають нові спільні проекти, зокрема, у космічній, авіаційній та бронетанковій галузях
Depo.Гроші
16 квітня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua

Відповідні домовленості досягнули у рамках робочого візиту делегації України на чолі з першим заступником секретаря РНБО Олегом Гладковським, першим заступником генерального директора Державного концерну "Укроборонпром" Сергієм Пінькасом та заступником генерального директора концерну з зовнішньоекономічної діяльності Денисом Гураком до Турецької Республіки 8-9 квітня 2015 року, пише depo.ua з посиланням на прес-службу концерну.

"Відтепер підприємства ракетно-космічної і оборонної галузей України зможуть взяти участь у створенні Турецького національного ракетного комплексу", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, турецькою стороною було висловлено пропозицію оформити реалізацію проекту єдиним рамковим контрактом. Як зазначається, у подальшому, всі технічні та організаційні аспекти регулюватимуться додатковими угодами.

Також сторони домовились про спільну розробку і виробництво турбореактивних та інших авіаційних двигунів, саме тому обумовили можливість створення спільного підприємства "ЗМКБ "Прогрес" ім. академіка О.Г.Івченка" з "Turkish Engine Industries".
Крім того, українські підприємства бронетанкової галузі зможуть приєднатись до реалізації програми створення національного турецького танку "Алтай", спільно розробляти, виробляти та модернізувати броньовані автомобілі та іншу техніку разом з турецькими компаніями.

Також підприємствам української оборонної галузі запропонували долучитись до розробки та виробництва радіолокаційних станцій, систем зв'язку і навігації. 

"Результатом зустрічі став підписаний Меморандум про взаєморозуміння, підписаний делегаціями обох країн", - зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що керівники України і Туреччини домовилися про багатомільярдну космічну програму, яка сприятиме завантаженню замовленнями українських профільних підприємств. 

Як повідомляв depo.ua, 20 березня в Києві президент України Петро Порошенко три години спілкувався з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Після зустрічі голів держав стало відомо, що Туреччина надає Україні 10 млн дол. гуманітарної допомоги, виділяє 50 млн дол. кредиту, а також планує співпрацю з Києвом у військово-технічній сфері.