Україна заплатить за постачання води до Криму 53 млн грн, – ЗМІ

Державне підприємство "Одеська об’єднана дирекція будівництва водогосподарських об’єктів" 6 жовтня розкриє пропозиції по тендеру на будівництво капітальної споруди на Північно-Кримському каналі у Херсонській області з облаштуванням вузла обліку води
Depo.Гроші
15 вересня 2015 11:13
ФОТО: depo.ua

Очікувана вартість тендеру становить 53,18 млн грн, повідомляє depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

За даними "Вісника державних закупівель", споруда має бути збудована на території Червоночабанської сільради у Херсонській області. Це крайня точки перед Кримом, де канал з України переходить на окуповану Росією територію.

У конкурсній документації немає чіткого визначення, що саме має бути збудовано.

Раніше виконувач обов'язків голови Державного агентства водних ресурсів України Ірина Овчаренко заявила, що "необхідність будівництва цієї капітальної підпірної споруди з облаштуванням вузла обліку води викликана насамперед потребою гарантованого забезпечення водними ресурсами сільгоспвиробників Херсонської області". Однак вона не уточнила, яким чином вузол обліку води, яка має перетікати в Крим, допоможе аграріям на українській території.

Водночас попередник Овчаренко на посаді виконувача обов'язків голови Держводагенства Олексій Чунарєв навесні вказував, що ця споруда з вузлом водообліку потрібна не лише для херсонських аграріїв, але й для "подачі води з каналу у Крим по договору".

Нагадаємо, що після окупації Криму російськими військами Україна припинила подачу води по каналу.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.