ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Україна вже вичерпала всі квоти ЄС на експорт меду, масла, соків і пшениці

Станом на 21 вересня українські експортери використали обсяги тарифних квот на 100% для безмитного експорту до ринків ЄС на цілу низку українських товарів

Depo.Гроші
26 вересня 2018 08:59
ФОТО: depo.ua

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

"Найкращим підтвердженням того, що Угода про ЗВТ між Україною та ЄС працює, є постійне збільшення обсягів вітчизняного аграрного та харчового експорту на ринки країн ЄС. Вже традиційно українські експортери на 100% заповнили тарифні квоти на український мед, солод та пшеничну клейковину, оброблені томати, виноградний та яблучний сік, пшеницю, кукурудзу, вершкове масло", - сказала Трофімцева.

За її словами, також використані додаткові торговельні преференції, які були отримані в 2017 році, на кукурудзу, пшеницю м'яку, мед, та оброблені томати.

"На понад 85% використані обсяги тарифних квот на український крохмаль та на 99,4% на оброблений крохмаль, м'ясо птиці – на 75%, яйця та альбуміни – 53,7% , часник – 61,2%", - додала Трофімцева.

Поки що у повних обсягах залишаються невичерпаними Україною імпортні тарифні квоти ЄС на цукрові сиропи - 2000 тонн, гриби - 500 тонн, оброблену продукцію з масла - 250 тонн та інші.

Нагадаємо, Україна ще у січні вичерпала 100% річної експортної квоти на постачання меду в Євросоюз.

Також Україна надіслала запит до Європейської комісії щодо отримання дозволу на експорт яловичини в Європейський Союз.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.