Україна вважає "борг Януковича" політичним хабарем, а не кредитом, - Мінфін

Україна розцінює кредит в $3 млрд, виданий Києву Росією в грудні 2013 року, політичним хабарем за відмову України від європейської інтеграції, і таку позицію Україна готова відстоювати в суді
Depo.Гроші
20 жовтня 2016 11:51
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає Depo.ua

"У нас є зобов'язання перед МВФ вести консультації щодо "боргу Януковича". Але у нас є чітка позиція в суді, і ми її доводимо. Ми орієнтовані на те, щоб захищати свою позицію в суді (про хабар - ред.). Разом з тим, виходячи із заяв міністра фінансів РФ, російська сторона не готова до переговорів, вони виставляють нові умови. Але це їх право", - сказав міністр.

Нагадаємо, глава Мінфіну Росії Антон Силуанов  заявив, що Росія готова вести переговори з Україною щодо боргу на $3 млрд, тільки якщо він буде визнаний суверенним (державним), а не комерційним.

У свою чергу, Данилюк зазначив, що Україна дотримується зобов'язань щодо сумлінності перед МВФ у частині переговорів щодо "боргу Януковича".

Довідка: У грудні 2013 року Віктор Янукович домовився з президентом Росії  Володимиром Путіним, про кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів і взяв перші $3 млрд дол. Протягом осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань із більшістю зі своїх приватних кредиторів,  крім Росії. Росія позивається до України про повернення цих коштів у Високому суді Англії, бо українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила з запереченням проти цього позову. Україна вважає цей борг комерційним і не визнає його державного характеру.

Високий суд Лондона призначив дату розгляду позову Росії до України за так званим "боргом Януковича" на 17-20 січня 2017 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.