Україна впала в глобальному рейтингу конкурентоспроможності

Україна погіршила свої позиції в Індексі глобальної конкурентоспроможності (Global Competitiveness Index, GCI), зайнявши 79-е місце проти 76-го роком раніше
Depo.Гроші
30 вересня 2015 11:57
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в доповіді Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), повідомляє depo.ua з посиланням на сайт організації.

Цього року учасниками рейтингу стали 140 країн світу. Оцінювався широкий спектр чинників (близько 100 позицій), зокрема: розвиток інфраструктури, валютного та фондового ринку, робота державного апарату, судової системи, ділова активність, рівень освіти, показники зайнятості населення та криміногенної обстановки.

Загальний бал розвитку України за семибальною шкалою становив 4 бали проти 4,1 балу роком раніше.

При цьому, за оцінками аналітиків ВЕФ, найбільший бал отримала сфера освіти - 6,1 балу за 7-бальною шкалою, найменший - 3,1 балу - макроекономічна стабільність і розвиток державних інститутів.

За даними рейтингу, найближчими сусідами України стали Гватемала (78-е місце), Таджикистан (80-е місце) і Греція (81-е місце).

Нагадаємо, що Індекс конкурентоспроможності ВЕФ - одна головних публікацій Всесвітнього економічного форуму. У 2013 році Україна посіла 84-е місце в Індексі конкурентоспроможності з 148 країн, опустившись за рік на 11 позицій через бюрократизм і відсутність прозорості інституційної структури країни. У 2014 році Україна поліпшила свої позиції до 76-го місця серед 144 учасників рейтингу.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.