Україна вирішила не сваритися з Австралією через тютюн

Мінекономрозвитку України вирішило припинити суперечку з Австралією щодо уніфікованої упаковки тютюнових виробів
Depo.Гроші
4 червня 2015 23:33
ФОТО: depo.ua

Таке рішення було прийнято "після детального вивчення обставин скарги України в Австралії в рамках Світової організації торгівлі і спілкування з ключовими зацікавленими сторонами", передає depo.ua з посиланням на сайт міністерства.

У 2012 році Україна почала суперечку з Австралією в рамках СОТ щодо прийняття останнім законодавства про уніфіковані упаковки тютюнових виробів, яке передбачає однаковий вигляд пачок сигарет різних виробників.

За оцінками торгових дипломатів та юристів, дане рішення було направлено не на захист українських виробників, а було прийнято заради однієї з транснаціональних тютюнових компаній.

У Мінекономрозвитку також зазначають що українські виробники не експортують тютюнові вироби в Австралію, тому прямий економічний інтерес нашої країни відсутній.

"Незважаючи на це, подальше продовження цього спору погіршує репутацію України перед міжнародними партнерами і забирає обмежені ресурси міністерства для відстоювання інтересів експортерів з усунення бар'єрів для торгівлі на ринках, куди вони вже експортують свою продукцію", - йдеться в повідомленні.

Всі ці аргументи привели до висновку про недоцільність даного спору, тому 28 травня 2015 Мінекономрозвитку направило до СОТ повідомлення про припинення участі в розгляді даного спору.

У міністерстві також відзначають, що зроблять все можливе для максимально прозорого та економічно обґрунтованого використання всіх інструментів СОТ для захисту інтересів нашої країни на міжнародних ринках.

Мітки: тютюн