У травні Україна виплатила майже $800 млн держборгу

України вчасно виконала планові зобов’язання за держборгом в іноземній валюті, в тому числі перед МВФ
Depo.Гроші
10 червня 2015 12:23
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу Нацбанку.

"Кабмін та Нацбанк України вчасно та в повному обсязі виконали свої планові зобов'язання за державним та гарантованим державою боргом в іноземній валюті, у тому числі перед МВФ, на майже $759 млн", - повідомили в НБУ.

Також зазначається, що уряд здійснив успішне розміщення за облігаціями зовнішньої державної позики під гарантію уряду США на $1 млрд.

Крім того, у Нацбанку поінформували, що у травні на міжбанківському валютному ринку України пропозиція іноземної валюти домінувала над попитом на неї, що дало змогу регулятору купити на ринку $169 млн для поповнення міжнародних резервів.

На готівковому сегменті міжбанківського валютного ринку пропозиція іноземної валюти з боку фізичних осіб четвертий місяць поспіль перевищувала попит на неї: її середньоденний чистий обсяг у травні становив близько $10 млн.

"За таких умов офіційний курс гривні до долара США у травні майже не змінився і становив 21,0482 грн./дол. США. До євро гривня укріпилася на 0,96% - до 22,9341 грн./євро, а до російського рубля на 1,12% - до 4,0252 грн/10 рублів", - констатували в НБУ.

Нагадаємо, раніше Мінфін України повідомляв, що йому не вдалося вмовити  кредиторів реструктуризувати борг країни.