В НБУ очікують виграшу від "митної війни" США та Туреччини

Зміцнення гривні відносно турецької ліри стане хорошою новиною для українських споживачів в цілому

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій, інформує Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Зміцнення гривні відносно ліри може призвести до здешевлення турецької продукції в доларовому еквіваленті. Це не тільки зменшить обсяг імпорту в грошовому вираженні, але й стане хорошою новиною для українських споживачів в цілому. Зокрема, це стосується турецьких овочів і фруктів, одягу і взуття, які мають вагоме значення в споживчому кошику в Україні", - прокоментував він.

Згідно з оцінками регулятора, з часом українська економіка може побічно відчути наслідки ситуації в Туреччині через зовнішню торгівлю, оскільки Туреччина є одним з найбільших ринків збуту української продукції (6,4% вітчизняного товарного експорту у 2017 році).

Загалом заступник глави НБУ зазначив, що розвиток економічної ситуації в Туреччині містить важливі уроки для України.

"По-перше, це показовий приклад, наскільки важливим є забезпечення інституціональної та операційної незалежності центрального банку. По-друге, це свідчить про безуспішність застосування монетарної політики для стимулювання економічного зростання в умовах інфляційного тиску. По-третє, це показує, наскільки загрозливими можуть виявитися макроекономічні дисбаланси, зокрема високий розмір дефіциту поточного рахунку платіжного балансу, в умовах стрімкого відпливу капіталу", - наголосив Чурій.

Нагадаємо, 10 серпня президент США Дональд Трамп дозволив подвоїти тарифи на сталь та алюміній по відношенню до Туреччини через нестабільність турецької ліри.

Через це рішення турецька ліра втратила 20% своєї вартості проти долара.

Центральний банк Туреччини був змушений запровадити спеціальні заходи на ринку іноземних валют для порятунку ліри.

16 серпня Туреччина заявила про намір оскаржити рішення Вашингтона щодо збільшення мит на турецьку сталь і алюміній у СОТ.

Сьогодні Трамп заявив про намір скоротити витрати на Туреччину.

Довідка: За цей рік турецька ліра вже втратила 40% своєї вартості, здебільшого на хвилюваннях про розширення президентського впливу на економіку та суперечку зі США.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав громадян Туреччини обмінювати долари та євро на національну валюту – турецьку ліру.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme