Україна відсудила в російського олігарха Запорізький алюмінієвий комбінат

Генпрокуратура повернула державі контрольний пакет акцій Запорізького алюмінієвого комбінату, який раніше належав російському олігарху Олегу Дерипасці
Depo.Гроші
10 червня 2015 18:51
ФОТО: depo.ua

Як повідомили в прес-центрі ГПУ, пакет акцій українського підприємства зараховано на рахунки Фонду держмайна, передає depo.ua.

"У державну власність повернуто пакет акцій ВАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" загальною номінальною вартістю понад 105 млн грн, що становить 68,01% статутного фонду підприємства", -зазначили в прокуратурі.

У Генпрокуратурі нагадали, що однією з умов купівлі комбінату було погашення новим власником боргу перед державним "Укрексімбанком" в обсягу  $75 млн.  Однак нові власники всіляко ухилялися від виконання своїх інвестиційних зобов'язань.

Судові тяжби навколо Запорізького алюмінієвого комбінату тривають з 2012 року. Через жалюгідний стан підприємства та невиконання компанією "РУСАЛ" інвестиційних зобов'язань Господарський суд Києва 22 березня 2012 року ухвалив рішення про повернення в держвласність України 68% акцій ЗАлКу, які належали російській компанії "РУСАЛ". Таке ж рішення ухвалив Київський апеляційний господарський суд, однак "РУСАЛ" оскаржив його в касаційному порядку.

У жовтні 2014 року Вищий господарський суд України повернув у державну власність 68% акцій комбінату. 11 березня цього року Верховний суд України підтвердив законність вимог Генеральної прокуратури України про повернення державі 68% акцій Запорізького алюмінієвого комбінату.