Україна відсудила у Росії нафтовий танкер

Держрибагентство відстояло у турецькому суді право на користування нафтовим танкером "Таманський" вартістю близько $1 млн
Depo.Гроші
26 травня 2016 16:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів, передає depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За його словами, тяганина у судах тривала 10 місяців.

"Поверненню судна в Україну передував тривалий судовий процесу у Туреччині з офшорним фрахтувальником Сowen Management S.A. (Багамські о-ви), афілійованим з Російською Федерацією. Фрахтувальник створив штучну заборгованість за ремонт судна, та на основі неї намагався незаконно продати судно через виконавчу службу Туреччини", – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що Україні вдалося урятувати танкер, оскільки після анексії Криму він фізично перебував у Туреччині за договором фрахту.

З лютого 2015 року фрахтувальник Сowen Management S.A. (Багамські о-ви), афілійований з Російською Федерацією, не виплачував Україні кошти за фрахт судна. З урахуванням пені борг складав близько $700 тис. З кінця липня 2015 р. "Таманський" не виходив у море, а попередня команда (троє моряків-кримчан з українським громадянством) не отримували заробітну платню і врешті-решт у грудні 2015 р. втекли з судна.

У грудні 2015 року вдалося зупинити незаконну реалізацію судна на аукціоні виконавчою службою міста Ялова через заборгованість, штучно створену фрахтувальником. Як тільки Україні вдалося зупинити продаж судна, фрахтувальник не визнав Україну власником судна та надав до суду документи про його реєстрацію у судовому реєстрі РФ на підставі рішення про "націоналізацію".

Однак суд у Туреччині не визнав права Росії на судно і 6 травня Третій виконавчий суд Стамбулу зняв арешт з судна "Таманський", 21 травня 2016 року судно залишило порт Ялова та направилося до України. 25 травня "Таманський" прибув до порту міста Чорноморськ.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.