Україна відновила закупівлю вугілля у бойовиків

Підприємства енергетичної сфери відновили закупівлю вугілля з окупованих територій Донбасу
Depo.Гроші
30 червня 2016 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що пасажирських перевезень не існує і мова йде про вантажоперевезення.

"Йдеться про перевезення вугілля, яке необхідне країні, особливо в період спеки, коли всі вмикають кондиціонери", - уточнив міністр.

За словами Черниша, вантажоперевезення відновлено на деяких ділянках неподалік від лінії зіткнення.

Він наголосив, що про повне забезпечення безпеки перевезень не йдеться, бо тривають бойові дії, але "за рахунок зусиль спеціальної моніторингової місії та домовленостей на рівні держав України і Росії в Мінську можна забезпечити відносну безпеку на деяких перегонах, де перевозиться вугілля".

Нагадаємо, що з 25 червня Україна відновила вантажні залізничні перевезення через лінію розмежування на Донбасі.

Додамо, що після ініційованої Росією війни на Донбасі, Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Антрацитну марку вугілля на захопленій бойовиками території на зараз видобувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Однак поставки вугілля з зони АТО часто перериваються. За даними держкомпанії "Укренерго", запаси антрациту на складах українських теплоелектростанцій з 21 по 29 червня скоротилися на 17,5% - до 334,6 тис. тонн з 405,4 тис. тонн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші