Україна розпочала консультації з Росією щодо транзитної блокади

Міністерство інфраструктури України розпочало технічні консультації з російською стороною щодо блокування транзиту українських вантажівок
Depo.Гроші
15 лютого 2016 14:10
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на прес-конференції заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, передає depo.ua.

Зокрема, коментуючи блокування російських фур, міністр сказав, що такі види протесту не порушують міжнародних угод. "Такі види протесту часто відбуваються в тій же Франції, в Європі. Це буває, але не призводить до порушення міжнародних угод", - сказав Пивоварський.

Разом з тим, він назвав порушенням міжнародних угод рішення російського Мінтрансу щодо введення обмежень щодо транзиту українських вантажівок.

"Мінінфраструктури направило ноту до МЗС Росії з прохання пояснити мотивацію цього кроку. На період до пояснення введені тимчасові обмеження для пересування автотранспорту з Росії через територію України", - пояснив міністр.

"Наразі ми почали технічні консультації з європейськими партнерами, міністерством транспорту Росії щодо вирішення даної ситуації. Нам необхідне підтвердження від Мінтрансу Росії, що це таке було в неділю...Сподіваюсь, що найближчим часом буле вироблене єдине рішення по даній темі", - сказав Пивоварський.

Нагадаємо, 12 лютого на Волині, Прикарпатті та Закарпатті активісти блокували проїзд російським вантажівкам, які прямують з Білорусі територією України.

Згодом до цих областей приєднались інші.

Загалом на сьогоднішній день в блокаді російських вартажівок беруть участь 10 українських областей - Волинська, Рівненська, Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Житомирська, Чернівецька, Вінницька, Сумська та Чернігівська.

Сьогодні Кабмін після консультацій з ЄС має прийняти рішення щодо блокади російських фур.

14 лютого у Мінтрансі Росії заявили, що рух українських вантажівок на території Росії припинено - в якості заходу у відповідь.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.