Україна в суді Англії опротестовує позов Росії щодо "боргу Януковича"

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову з боку Росії щодо "тримільярдного боргу" екс-президента Віктора Януковича
Depo.Гроші
27 травня 2016 16:13
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у заяві МЗС України, передає depo.ua.

"Заперечення України проти позову обґрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню, через ряд причин", - сказано у заяві.

"До таких причин, зокрема, належить те, що згідно із українським законодавством Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень", - вказується у заяві.

Також зазначається, що угода була укладена "у результаті примусу, який здійснювався з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію із ЄС".

МЗС заявляє, що Україна має намір "рішуче захищати свою позицію у цій справі".

"Такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова", - сказано у заяві.

Як відомо, згідно з позовом РФ до України через "кредит Януковича" у сумі $3 млрд, Україна має повернути 3,137 мільярдів з урахуванням "відсотків" за несвоєчасну виплату боргу.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України. Згідно з попередньою редакцією закону, він діяв до 1 липня 2016 року.

Законом виключається кінцева дата дії.

Раніше Росія відмовилася реструктуризувати борг в 3 млрд доларів, після чого Кабмін прийняв рішення ввести мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни.

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші